ZUS zwróci nadpłacone składki za marzec. Jest jeden warunek

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Przedsiębiorcy, którzy opłacili składkę ZUS za marzec, a potem skorzystali z możliwości zwolnienia z tej składki, mogą wnioskować o zwrot nadpłaty. Warunkiem jest złożenie wniosku w odpowiednim terminie. Natomiast za kwiecień i maj zwolnieniu podlegają tylko składki nieopłacone.

Tarcza Antykryzysowa zapewnia możliwość zwolnienia przedsiębiorców ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj 2020 r. Zwolnienie 100 proc. przysługuje tym przedsiębiorcom, duchownym i spółdzielniom socjalnym, których przychód jest mniejszy niż 15.681 zł. Wnioskodawca nie może zatrudniać więcej niż 9 osób. W przypadku większych firm zwolnieniem może zostać objęte 50 proc. składek. Zwolnienie dotyczy składek nieopłaconych. Wyjątkiem od tej reguły jest marzec.

REKLAMA

Przedsiębiorca, który opłacił składkę za marzec, po czym skorzystał ze zwolnienia ze składek za ten miesiąc, może zdecydować, co zrobić z tak powstałą nadpłatą. Może wystąpić do ZUS o zwrot nadpłaty – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot za nadpłaconą składkę za marzec? Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek osobiście w placówce ZUS, za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub elektronicznie. Uwaga! Nadpłata będzie zwrócona tylko wówczas, jeżeli wniosek zostanie złożony najpóźniej przed upływem terminu opłacenia składek za kwiecień.

Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone – dodaje Krystyna Michałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *