ZUS pomoże z 300+. W jakich gminach będą dyżury?

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Ci, którzy chcą złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”, ale nie wiedzą, jak to zrobić, mogą skorzystać z z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.

Toruński oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje dyżury w następujących terminach:
-poniedziałek, 9 sierpnia – Urząd Gminy Obrowo (GOPS Dobrzejewice), 87-123 Dobrzejewice 54a, od 8:00 do 11:00,
-wtorek, 10 sierpnia – MOPS Chełmża, ul. Generała Józefa Hallera 19, od 8:00 do 10:00,
-środa, 11 sierpnia – Urząd Gminy Lubicz, ul. Toruńska 56, Lubicz Dolny, od 13:00 do 15:00,
-piątek, 13 sierpnia – GOPS Łubianka, ul. Toruńska 97, od 9:00 do 11:00.

REKLAMA

Należy wziąć ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Trzeba również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

W tym roku obsługą i wypłatą świadczeń 300 plus, w ramach programu „Dobry Start”, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia. Czas na złożenie wniosku mija 30 listopada. Świadczenie z programu “Dobry Start” wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy. Rodzice, którzy korzystają z kart przedpłaconych wydanych np. przez MOPS-y, GOPS-y nie mogą wskazywać rachunku z karty, muszą podać osobiste konto w banku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *