ZUS organizuje konkurs dla szkół podstawowych

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w projekcie edukacyjnym, przygotowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W jego ramach przewidziano także konkurs, w którym wygrać można cenne nagrody.

„Projekt ZUS” to inicjatywa, która ma na celu uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie w życiu człowieka mają ubezpieczenia społeczne. Uczniowie szkół podstawowych będą mogli zapoznać się bliżej z podstawami obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązkami i prawami ubezpieczonych, płatników i świadczeniobiorców oraz z informacjami o tym, na jakie świadczenia mogą liczyć osoby ubezpieczone. 

REKLAMA

Udział w projekcie pomoże także w rozwijaniu kompetencji społecznych, takich jak komunikacja czy praca w grupie. Młodzież będzie mogła również popracować nad swoją kreatywnością, a także sprawdzić swoje siły w zakresie przedsiębiorczości. 

Dokładny zakres tematyczny „Projektu ZUS” przedstawiony zostanie podczas pierwszych zajęć. Chętni mogą również przystąpić do konkursu na najlepszą pracę wyjaśniającą, dlaczego ubezpieczenia są ważne. W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 85. urodziny, dlatego warto, aby praca nawiązywała również do tego wydarzenia. Jakie są zasady jej wykonania? Temat może być przedstawiony w różnych formach, od filmów po plakaty. W przypadku nagrania filmu nie może on przekraczać 5 minut i musi zostać przygotowany w formacie avi lub mp4. Można również wykonać plakat w preferowanym formacie A2, karton (min. 150 g/m², tzw. brystol) lub komiks zawierający minimum 5 scenek. 

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i centralnego. Najlepsze prace na etapie centralnym zostaną nagrodzone. Ich autorzy otrzymają m.in. odtwarzacze mp4, głośniki bezprzewodowe, słuchawki, powerbank, selfie stick. Prace zostaną również opublikowane na stronie internetowej ZUS. Termin ich wykonania mija 8 kwietnia. 

Zakład w ramach projektu oferuje szkolenie dla nauczycieli, scenariusz lekcji, prezentacje na lekcję, karty projektu, arkusze oceny i opiekę merytoryczną. Projekt może być prowadzony w dowolnym czasie, w szkołach, które zgłoszą chęć udziału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *