Znów można wypożyczać

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay.com

Od 30 listopada znów można wypożyczać książki w bibliotekach w naszym powiecie.

W miejscu wypożyczania w Bibliotece – Centrum Kultury w Łubiance może przebywać tylko jedna osoba. Na jakich zasadach zaczęła ona ponownie działać? Cały czas obowiązują zapisy, po wejściu do budynku należy dezynfekować ręce, obowiązuje także maseczka. Limit wypożyczonych książek został zwiększony do 10. Przed wejściem do BCK należy także się upewnić, że przy okienku nie przebywa inny czytelnik.

REKLAMA

Od poniedziałku otwarte zostały także biblioteki w gminie Łysomice. Wznowiono możliwość korzystania z pięciu filii: w Lulkowie, Gostkowie, Turznie, Ostaszewie i Zakrzewku.

Jakie zasady obowiązują w bibliotece w Lubiczu Dolnym? Zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, brak możliwości korzystania z czytelni internetowej, drukowanie możliwe po wcześniejszym przesłaniu dokumentów na maila.

Jak wygląda sytuacja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmży? Przebywać tam może jedna osoba na 15m2, wypożyczanie i zwracanie książek odbywa się po wcześniejszym umówieniu się przez telefon, zwiększony został także limit wypożyczonych książek.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie i filie wprowadziły usługę “Książka na telefon”.

Biblioteka Publiczna w Obrowie oprócz stosowania takich samych zasad reżimu sanitarnego, jak wcześniej wymienione czytelnie, zachęca do zamawiania książek przez stronę www.szukamksiazki.pl, telefonicznie, a także mailowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.