Znasz miejsce, które wymaga interwencji policji? Możesz je zgłosić do KMZB

112 Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
Policjanci z Chełmna poprawili m.in. bezpieczeństwo na kilku skrzyżowaniach w Chełmnie. Fot. archiwum

Mieszkańcy powiatu chełmińskiego mogą zgłaszać policjantom miejsca, które ich zdaniem wymagają poprawy bezpieczeństwa. W 2020 r. przekazali niemal 280 takich sygnałów, z których najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania, przekroczenia dozwolonej prędkości czy dzikich wysypisk śmieci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, rozwijane przy współudziale obywateli. Umożliwia zapoznanie się z najważniejszymi informacjami, dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. Mieszkańcy za pośrednictwem narzędzia mapy mogą samodzielnie wskazywać służbom miejsca, które uważają za niebezpieczne i wymagające interwencji. Obywatel może dokonać zgłoszenia anonimowo i zdalnie. Policja weryfikuje wszystkie zgłoszenia o niebezpieczeństwie. W przypadku, gdy analiza sytuacji wskaże na konieczność podjęcia interwencji – mundurowi reagują. Tak było m.in. w lipcu 2019 r., kiedy dzięki KMZB działania chełmińskich policjantów doprowadziły do poprawy infrastruktury drogowej na dwóch skrzyżowaniach w Chełmnie. Na skrzyżowaniach ulic Szosa Grudziądzka, Łunawska, Dworcowa oraz Biskupia, Danielewskiego, Jastrzębskiego pojawiło się wówczas oznakowanie zwiększające bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

REKLAMA

– Zagrożenia, które udało się wyeliminować dzięki KMZB, to m.in. nieprawidłowa infrastruktura drogowa, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie czy też przekroczenie dozwolonej prędkości – wymienia insp. Robert Olszewski, komendant powiatowy policji w Chełmnie.

Mieszkańcy często też zgłaszają takie sytuacje jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego.

– Mieszkańcy powiatu chełmińskiego w 2020 r., za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przekazali nam 280 sygnałów, zaznaczając miejsca, w których dochodzi do różnego typu nieprawidłowości. Po przeprowadzonej weryfikacji mundurowi potwierdzili 182 zgłoszenia. Zawiadomienia w większości dotyczyły zagadnień związanych z ruchem drogowym, było ich aż 200 – informuje insp. Robert Olszewski.

Najwięcej zgłoszeń w powiecie chełmińskim dotyczy samego miasta Chełmna.

– Od początku powstania aplikacji było ich w Chełmnie 700 na około 1395. Do najczęściej zgłaszanych zagrożeń w Chełmnie należy np. przekroczenie prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, nieprawidłowe parkowanie czy też nieprawidłowa infrastruktura drogowa. Dla przykładu, zagrożeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy naniesionych zostało ponad 500, z czego aż 250 dotyczyło miasta Chełmna – precyzuje insp. Robert Olszewski.

KMZB przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach. Mieszkańcy powiatu chełmińskiego mogą zgłaszać niebezpieczne miejsca za pośrednictwem strony internetowej KPP Chełmno i zakładki „KMZB” lub poprzez aplikację mobilną Geoportal Mobile.

– Zachęcamy do korzystania z tej internetowej aplikacji, która pozwala każdej osobie przekazać informacje o różnego rodzaju przestępstwach i wykroczeniach. Należy jednak korzystać z niej odpowiedzialnie, gdyż każde naniesione zagrożenie skutkuje odpowiednią reakcją policji. Pamiętajmy również o tym, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji, tylko do wskazania kwestii problemowych – podsumowuje insp. Robert Olszewski.

Tagged

1 thought on “Znasz miejsce, które wymaga interwencji policji? Możesz je zgłosić do KMZB

  1. Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia 😉 http://panieonline.pl/monia89

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *