Znamy zwycięzców pierwszych turniejów piłkarskich “O Puchar Niepodległości”

Box2 Fotogalerie Powiat chełmiński Sport Wiadomości

BACH Brąchnowo i SP Sztynwag zwycięzcami pierwszych turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” dla młodych zawodników do dwunastego roku życia. Pierwsza drużyna wygrała zawody w sobotę 12 września w Papowie Biskupim, a druga była najlepsza w niedzielę w Węgrowie.

W inaugurujących zmaganiach wzięło udział 9 drużyn, podzielonych na dwie grupy (po 5 i 4 zespoły). Już po pierwszym meczu jednym z faworytów był BACH Brąchowno, który rozpoczął od pokonania 2:1 Wojownika Wabcz. Takim samym wynikiem zakończyły się dwa pozostałe spotkania drużyny w grupie. Jednym z pokonanych zespołów była Chełmianka Chełmno, która również dotarła do finału. Drugie starcie znów zakończyło się wygraną ekipy z Brąchnowa 2:1.

REKLAMA

Z dobrej strony w Papowie Biskupim pokazali się również młodzi piłkarze z Płużnicy. UKS w grupie wygrał tylko jedno spotkanie, dwa razy zremisował i przegrał 2:3 z FA Chełmno. W półfinale UKS odpadł dopiero po karnych, a w meczu o trzecie miejsce zrewanżował się rywalom za porażkę w grupie. Co ciekawe, FA pewnie wygrał grupę, zdobywając komplet punktów, lecz później musiał zadowolić się czwartym miejscem w turnieju, nagrodą fair play oraz tytułem najlepszego strzelca dla Wiktora Barańskiego, który zdobył 7 bramek. Tyle samo goli strzelił Bartek Zając z Victorii Lisewo. Nagrody indywidualne oraz dla najlepszych drużyn wręczył Adam Galus, dyrektor biura poselskiego Mariusza Kałużnego.

W turnieju w Węgrowie zaprezentowały się cztery drużyny, które rywalizowały systemem każdy z każdym z meczami rewanżowymi. Bezapelacyjnie najlepsza była drużyna SP Sztynwag, która wygrała 5 z 6 spotkań i remisując w ostatnim. W całym turnieju zespół strzelił 33 gole, tracąc jedynie 7. Aż 16 goli zdobył Łukasz Jażdżewski. Drugie miejsce zajął LZS Marusza, który w turnieju był gorszy jedynie od zwycięzców. Podium zajął reprezentant gospodarzy – Węgrowianka. Ostatniej z drużyn – SP Węgrowo – musiała wystarczyć nagroda fair play. Najlepszym bramkarzem wybrano Weronikę Nowaczyk z LZS Marusza.

Trzy najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do wielkiego finału turnieju „O Puchar Niepodległości”, który zaplanowany jest 4 października na stadionie w Chełmży. Organizatorem cyklu jest Fundacja Aktywni dla Polski. Całość współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Kolejne zawody pod patronem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i posła Mariusza Kałużnego odbędą się 19 września w Górsku oraz 20 września w Rypinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *