Znamy wyniki konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. ilustracyjne / Pixabay

W środę 17 marca poznaliśmy wyniku konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2021 roku przez organizacje pozarządowe.

Do konkursu zgłoszono 63 oferty, jednak 7 z nich nie podlegało ocenie merytorycznej ze względu na błędy formalne. Zarząd Powiatu Toruńskiego postanowił o dofinansowaniu 44 zadań. Na ten cel przeznaczone zostanie blisko 130 tys. złotych.

REKLAMA

Dwa zadania z największą przyznaną dotacją z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury to II Kongres Historyków Konspiracji Niepodległościowej. “Odwaga i odpowiedzialność. Konspiracja niepodległościowa w okupowanych krajach Europy 1939-1945. Organizacje, ludzie, formy i metody walki” (5000 złotych) i Ilustrowane dzieje Chełmży (4100 złotych).

Zadaniem z największą dotacją z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej jest Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w celu ich rozwoju fizycznego i aktywizacji sportowej oraz przygotowania dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo do współzawodnictwa sportowego (7500 złotych). Druga najwyższa dotacja w tym zakresie wynosi 5500 złotych i otrzymało ją zadanie Karate, nadzieje olimpijskie – szkolenie sportowe dzieci i młodzieży 2021.

Jeśli chodzi o oferty z zakresu edukacji ekologicznej, najwyższą dotację (7500 złotych) otrzymało zadanie Warsztaty ekologiczne w ostoi pszczół i owadów zapylających w Gutowie VII edycja. Dotacje w wysokości 5000 złotych otrzymały natomiast dwa zadania: Niska emisja -palący problem. Działania edukacyjne na rzecz ochrony powietrza i Wiślany Festyn Przyrodniczy.

Najwyższą dotację (2000 złotych) wśród ofert z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa otrzymało zadanie Kajakiem przez życie – dwudniowy spływ kajakowy młodzieży szkolnej rzekami regionu połączony z edukacją ekologiczną.

Wszystkie dofinansowane zadania i wysokości dotacji na nie przeznaczonych znajdziecie TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *