Znamy wyniki głosowania na budżet obywatelski w Chełmży

Box2 Chełmża
fot. Wormsikk CC BY-SA 3.0 (ilustracyjne)

Znamy wyniki głosowania na budżet obywatelski w Chełmży. Najwięcej głosów otrzymał pomysł modernizacji boiska do gry w kajak polo przy Bulwarze 1000-lecia. Na projekty budżetu partycypacyjnego przygotowano w tym roku 150 tys. zł.

W tegorocznym głosowaniu nad budżetem obywatelskim oddano 2248 głosów, z czego 2029 było ważnych. Zwycięski projekt otrzymał 992 głosy, co dało mu przewagę 450 głosów nad drugim miejscem na liście – renowacją nawierzchni boiska wielofunkcyjnego na orliku przy ul. 3 Maja. Na następnych miejscach znalazły się kolejno wykonanie nowego chodnika na ul. Polnej oraz inteligentne ławki na skwerze na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sikorskiego.

REKLAMA

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się pomysł modernizacji boiska do gry w kajak polo. Lokalny klub kajakarski, KST Włókniarz Chełmża zyska więc nową infrastrukturę.

– Bardzo nam na tym zależało, właściwie już od kilku lat staraliśmy się o to, żeby zakupić specjalistyczne boisko do gry w kajak polo. W końcu udało nam się, właśnie poprzez zwycięstwo w budżecie obywatelskim – mówi Tomasz Szwed z KST Włókniarz Chełmża. – Zależy nam na tym, bo nasz projekt został możliwie jak najszybciej poddany realizacji. Jeśli udałoby się to zrobić na przełomie maja i czerwca, to moglibyśmy wykorzystać to boisko zarówno do treningów, jak i do zawodów. 

Klub odnosił do tej pory sukcesy na kajakarskiej mapie Polski, co zdają się doceniać mieszkańcy Chełmży. Kajak polo jest sportem dość niszowym, przez co trudno o pozyskanie większych środków finansowych.

– Uważam, że bardzo sobie na to boisko zasłużyliśmy, już trzeci rok z rzędu będziemy sklasyfikowani na pierwszym miejscu klubów kajak polo w Polsce, prowadzonego przez Polski Związek Kajakowy. Jest to dla nas niezwykle wielkie wyróżnienie – podkreśla Tomasz Szwed. – Z roku na rok ta dyscyplina staje się coraz bardziej popularna i niewykluczone, że za ileś lat znajdzie się w programie igrzysk olimpijskich, co zwiększy zarówno popularność, jak i nakłady finansowe na tę dyscyplinę sportu. 

Nie jest to pierwsze zwycięstwo Włókniarza w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Wcześniej klubowi udało się uzyskać pieniądze na modernizację przystani. Budynek został wyremontowany, dzięki czemu zawodnicy mogą dziś trenować w komfortowych warunkach, co przekłada się na lepsze wyniki. Boisko do kajak polo będzie więc kolejnym krokiem w stronę rozwoju klubu i umacniania jego pozycji w kraju, poczynionym dzięki budżetowi obywatelskiemu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *