Znamy plany inwestycji w Chełmży na 2020 rok

Box2 Chełmża
fot. archiwum SP 5

Znamy już plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych przewidzianych do przeprowadzenia w 2020 r. w Chełmży. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

Zatwierdzony przez burmistrza miasta Jerzego Czerwińskiego plan zawiera łącznie 10 pozycji, wśród których znajdują się zarówno prace budowlane, jak i działania z zakresu usług. Część z inwestycji dotyczyć będzie szkół. Pojawiają się tu kwestie modernizacji przybudówki w Szkole Podstawowej nr 3, budynku B oraz budowy sali z łącznikiem dla Szkoły Podstawowej nr 5. 

REKLAMA

– Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, największą inwestycją w 2020 r. będzie rozpoczęcie pracy nad salą gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 5. Będzie to inwestycja dla dwóch szkół i dwóch samorządów – powiatu i miasta. Szkoły są tak zlokalizowane, że sala służyć będzie mogła obu placówkom – tłumaczy Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży.

Ta ostatnia inwestycja ma pochłonąć szacunkowo ponad 2,4 mln zł. W planach jest także utworzenie Środowiskowego Centrum Aktywności, którego koszt ma wynieść ponad 2 mln zł. Przyjęty plan zakłada także takie inwestycje jak modernizacja sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Bydgoskiej 7 i termomodernizacja budynków Urzędu Miasta.

– Mówimy tu o kwestii remontu, konserwacji i termomodernizacji Ratusza, w którym znajduje się siedziba Urzędu Miasta – wyjaśnia Jerzy Czerwiński. – W ramach Lokalnej Grupy Działania pojawił się również temat inkubatora. Chodzi o adaptowanie budynku tzw. małego szpitala przy ul. Hallera na budynek Inkubatora Przedsiębiorczości. Myślę, że to się powinno lada moment wydarzyć – dodaje.

Czy plan inwestycji uda się zrealizować, zależne jest głównie od czynników finansowych. Wiele zależeć będzie od przetargów. 

– Jeżeli zrealizujemy dochody na takim poziomie, jak zaplanowaliśmy, a wydatki nie będą nas zaskakiwały, to jesteśmy w stanie to w bieżącym roku zrealizować. Budżet wiemy, jaki jest, natomiast dochody zawsze są trochę wróżeniem – mówi burmistrz miasta. – Wiemy, że przetargi rozstrzygane są bardzo różnie. Oferty często odbiegają od cen kosztorysowych i to niestety nie w dół, a w górę. Te elementy zadecydują o tym, czy zadania będą finalizowane – podsumowuje Jerzy Czerwiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *