Znajdź wymarzoną pracę. Zbliża się Job Day 2021

Box2 Wiadomości

Drugiej takiej okazji do spotkania osób poszukujących pracy z firmami poszukującymi pracowników nie będzie. Już 20 maja w przestrzeni wirtualnej odbędą się targi pracy, organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z Biurem Karier UMK. Czego można się na nich spodziewać?

Targi pracy to cykliczne przedsięwzięcie, będące jednym z najważniejszych wydarzeń dla społeczności akademickiej. Tworzą wyjątkową przestrzeń do spotkania pracodawców ze studentami ostatnich lat oraz absolwentami. Dla poszukujących pracy stwarzają okazję, by wejść na właściwie tory zawodowej kariery, rozpoznać własne oczekiwania i potrzeby oraz znaleźć idealne miejsce do rozwoju i zbierania doświadczenia po studiach. Job Day to także okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami, obowiązujące na rynku pracy, a także do zaczerpnięcia inspiracji, zyskania szerszej perspektywy i zwiększenia efektywności w poszukiwaniu pracy.

REKLAMA

– Kandydaci do pracy i na praktyki mogą zapoznać się z ofertą lokalnych (i nie tylko!) pracodawców, a wystawcy – czyli firmy poszukujące pracowników – wyselekcjonować najodpowiedniejszych kandydatów. Targi pracy przynoszą korzyści obu stronom. To szansa dla studentów i absolwentów na znalezienie odpowiedniego zatrudnienia, a dla wystawców na promocję – tłumaczy Mariusz Lewandowski, Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania toruńskiego UMK.

Wystawcy do tej pory organizowali stoiska stacjonarne, do których zainteresowani studenci mogli podejść i bliżej zapoznać się z ofertą. Niestety, czasy pandemii zmusiły organizatorów do zmiany formuły wydarzenia. Job Day 2021 zostaną zorganizowane on-line. Wydarzenie odbędzie się na specjalnie do tego celu zaprojektowanej platformie już 20 maja. Wystawcy będą nie tylko tworzyć własne strefy wystawowe on-line, ale także organizować zdalne warsztaty do wstępnej oceny poziomu kompetencji potencjalnych kandydatów, a także przeprowadzać prelekcje na platformie.

– W trakcie targów swoją ofertę zaprezentuje ponad 40 wystawców, zarówno lokalnych firm, jak i międzynarodowych korporacji, poszukujących kandydatów do pracy i na praktyki. Spodziewamy się, że w targach weźmie udział około 2 tys. studentów i absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz innych uczelni Torunia i regionu – podkreśla Mariusz Lewandowski.

To jednak nie wszystko, co dla uczestników przygotowali organizatorzy wydarzenia. Studenci i absolwenci, którzy nie są pewni swojej ścieżki zawodowej, będą mogli spotkać się z pracownikami Biura Karier UMK i wspólnie z nimi przeanalizować swoje CV. Dodatkowo, będzie można skorzystać z możliwości rozmowy z obecnym na targach psychologiem i przeanalizować m.in. poziom satysfakcji z obecnego miejsca pracy oraz potrzeby i oczekiwania zawodowe. Studenci będą zatem mieli możliwość przygotowania się do udziału w targach, dzięki konsultacjom z zakresu doradztwa zawodowego, zakładania własnej działalności gospodarczej, prawa pracy oraz psychologii pracy. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się m.in. jak pozyskać finansowanie na założenie własnej firmy czy jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

– Zapraszamy wszystkich chętnych już 20 maja do wirtualnej przestrzeni targowej UMK. Startujemy o godzinie 10.00 – podsumowuje Mariusz Lewandowski.

Wszystkie aktualne informacje na temat Job Day 2021 można znaleźć na stronie  www.jobday.umk.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.