Zmiany w 300+. GOPS w Obrowie zaprasza na spotkania z pracownikiem ZUS

Box2 Obrowo
fot. Pixabay/ilustracyjne

Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie “Dobry start 300+” wypłacać będzie ZUS. Wcześniej odpowiadały za to samorządowe organy. Wnioski będzie można składać wyłącznie przez Internet. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie organizuje dla mieszkańców dwa spotkania z pracownikiem ZUS.

Przyznawaniem i wypłatą 300 zł na wyprawkę szkolną od teraz zajmie się ZUS. Zmiany obejmują nie tylko konieczność złożenia wniosku drogą elektroniczną, ale też bezgotówkową wypłatę pieniędzy na konto. Jak składać wnioski?

REKLAMA

O świadczenie ubiegać się można w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli jednak wniosek złożymy jeszcze w lipcu lub sierpniu, to mamy gwarantowaną wypłatę do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony później, pieniądze otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy. 300+ nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, tzw. “zerówek” ani na studentów. Wnioski składać można jedynie przez Internet, za pośrednictwem portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej lub przez platformę usług elektronicznych ZUS.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie wychodzi naprzeciw osobom mającym utrudniony dostęp do Internetu lub komputera, bądź nie posiadającym internetowego konta bankowego lub konta PUE ZUS. Takie osoby mogą skorzystać z zaproszenia na spotkanie z pracownikiem ZUS, który pomoże w złożeniu wniosku. Spotkania odbędą się dwa – 4 i 9 sierpnia w godz. 8:00 – 11:00 w filii GOPS w Dobrzejewicach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *