Złotoria świętuje 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. materiały IPN

W sobotę 18 stycznia w Złotorii odbędą się uroczystości upamiętniające 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski. Najważniejsze wydarzenia będą miały miejsce w Szkole Podstawowej. Patronat nad obchodami objął starosta toruński Marek Olszewski.

Uroczystości rocznicowe będą odbywać się w wielu miejscach naszego regionu. Na mapie świętujących miejscowości nie zabraknie Złotorii. Sobotnie obchody rozpoczną się o godzinie 16:00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, a zaproszeni goście dokonają złożenia kwiatów.

REKLAMA

Na godzinę 17:30 zaplanowano główne wydarzenia w ramach obchodów, które odbędą się w Szkole Podstawowej w Złotorii. Instytucja specjalnie z tej okazji opracowała program patriotyczny. Wykładu pt.: “Opowiedz nam historio” udzieli dr hab. Macieja Krotofila. Planowany jest także występ Michała Hajduczeni z zespołem Slavic Voices. Dzieci przygotują występy artystyczne. Na koniec zaśpiewa także zespół Polskie Kwiaty. Organizator przygotował również wystawę: “Złotoria – 100 lat – Niepodległa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.