Złoto dla Biskupic. Za nami XIV Mistrzostwa Gminy Łubianka w Futsalu Oldboyów [ZDJĘCIA]

Box2 Łubianka Powiat toruński Sport
Fot. gmina Łubianka

Emocje na boisku nie stygły do ostatniego gwizdka. W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w czterech piłkarskich drużynach zmierzyli się ze sobą mieszkańcy gminy. Mecze rozegrane zostały 24 marca, w ramach XIV Mistrzostw Gminy Łubianka w Futsalu Oldboyów. Zawody od lat cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców.

W tegorocznych futsalowych zmaganiach oldboyów udział wzięły cztery drużyny: Bierzgłowo, Biskupice, Łubianka i Pigża. Mistrzostwa rozegrane zostały metodą każdy z każdym, w dwóch połowach, po dziesięć minut każda.

REKLAMA

Walka od samego początku do końca była bardzo wyrównana. Precyzja gry i zaangażowanie zawodników sprawiły, że wystarczył tylko jeden błąd przeciwnika, by piłka znalazła się w siatce, a drużyna zdobyła cenne punkty.

Kilkugodzinna rywalizacja zakończyła się wielkim sukcesem drużyny z Biskupic. Zawodnicy wygrali z Pigżą (3:2), zawodnikami z Bierzgłowa (4:2) i zremisowali z teamem z Brąchnowa (4:4). To właśnie ten ostatni zespół zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna z Pigży, a na czwartym piłkarze z Bierzgłowa.

– Zmaganiom zawodników przyglądała się setka kibiców – relacjonuje Sebastian Podkański, koordynator mistrzostw, kierownik organizacyjny Biblioteki Centrum Kultury w Łubiance. – Tegoroczna edycja jednoznacznie wskazuje, że ranga imprezy wzrasta. Mam przyjemność obserwować wydarzenie od kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jest ono dziś na bardzo wysokim poziomie. Widzę też duże zaangażowanie samych sportowców. Piłkarze swoje treningi zaczynają już kilka miesięcy wcześniej. Warta podkreślenia jest również gra fair play. Nie dostrzegliśmy zbyt wielu ostrych zagrań i fauli. Jednak było co oglądać!

Nad przebiegiem mistrzostw czuwał profesjonalny sędzia, współpracujący z gminą Łubianka przy sportowych wydarzeniach od lat.

Drużyny, które stanęły na podium, odebrały z rąk gospodarzy XIV Mistrzostw Gminy Łubianka w Futsalu Oldboyów okazałe puchary.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *