Złote Gody w gminie Wielka Nieszawka. Wójt wręczył medale

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

W ubiegłą sobotę 8 maja w Sali Ślubów Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawce odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim.

W uroczystości brało udział 8 par z terenu gminy Wielka Nieszawka. Pierwotnie miało być ich 12, ale z różnych przyczyn kilka par niestety nie mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu i wręczenie medali nastąpi indywidualnie w dogodnym dla jubilatów terminie. Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia, obchodziło siedem par: Maria i Henryk Pawłowscy, Elżbieta i Zdzisław Śliwowie, Urszula i Franciszek Gackowscy, Barbara i Józef Przewięźlikowscy, Urszula i Jan Wyborscy, Janina i Kazimierz Jurczukowie oraz Halina i Bernard Kuszajowie. Na szczególną uwagę zasługują Teresa i Edmund Wydrowie, którzy obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody.

REKLAMA

Z powodu pandemii uroczystość miała skromny charakter w odróżnieniu do lat poprzednich.

– Nie mogliśmy zorganizować poczęstunku i uatrakcyjnić tego dnia występami lokalnych wokalistów, jak miało to miejsce w latach ubiegłych, ale w tej chwili najważniejsze jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dlatego zorganizowaliśmy uroczystość w ten sposób, aby na sali przebywały po 2 pary – tłumaczy zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Wąsikowska. 

Wójt gminy Wielka Nieszawka Krzysztof Czarnecki przywitał dostojnych jubilatów oraz skierował do nich słowa, po których niejednej osobie zakręciły się łzy w oczach: „(…) 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Było też może i wiele dni smutnych, i przykrych. Wszystkie te przeżycia, radości i smutki, troski oraz obowiązki związały was jeszcze bardziej (….)”.

Następnie nadszedł najważniejszy moment spotkania, a mianowicie uroczyste odznaczenie jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe grawerowane dyplomy, bukiety kwiatów oraz upominki. Choć pandemia nie ułatwiła organizacji wydarzenia, to jubilatom uśmiechów pod maseczkami nie brakowało. W końcu nie co dzień obchodzi się 50-lecie, a nawet 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Szanownym jubilatom życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności kolejnych wspaniałych jubileuszy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *