Złote gody w gminie Wielka Nieszawka. Jubilaci otrzymali medale

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Pięć par z gminy Wielka Nieszawka obchodziło ostatnio jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji wręczono im Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Jubilaci otrzymali też pamiątkowe dyplomy, kwiaty i słowa uznania od wójta gminy – w końcu nie co dzień obchodzi się 50-lecie ślubu.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się w sobotę 20 listopada w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce. Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowali Halina i Wiesław Kosmowscy, Krystyna i Ryszard Prochowie, Maria i Włodzimierz Przygoccy, Barbara i Stanisław Trejderowscy oraz Irena i Kazimierz Wrzoskowie. Wszystkie pary odebrały medale z rąk wójta gminy Wielka Nieszawka Krzysztofa Czarneckiego.

REKLAMA

– Miałem przyjemność wręczyć medale za 50-lecie ślubu kolejnym parom z terenu gminy Wielka Nieszawka. Atmosfera była miła i sympatyczna, a jubilaci opowiedzieli o swoich przepisach na długotrwały związek małżeński. Nie zabrakło także oczywiście kwiatów i specjalnych życzeń dla par. To z pewnością wielkie święto dla nich i dla całej gminnej społeczności – mówi wójt Krzysztof Czarnecki.

50 wspólnych lat to niemałe osiągnięcie, dlatego – co podkreślał wójt – należą im się słowa uznania. Oprócz medali jubilaci dostali także pamiątkowe dyplomy, kwiaty i okolicznościowe upominki. 

– Nasi jubilaci wiele razem przeżyli. W życiu bywają różne wzloty i upadki, ale mimo to kroczyli przez życie razem nieprzerwanie od 50 lat. To piękny przykład dla młodego pokolenia – dodaje wójt Krzysztof Czarnecki.

Złote Gody to wyjątkowa rocznica zarówno dla świętujących małżeństw, jak i ich bliskich. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane są przez prezydenta RP. Wręcza je natomiast przedstawiciel lokalnego samorządu – w tym przypadku wójt gminy Wielka Nieszawka. O nadanie medalu dla par z długim stażem mogą ubiegać się sami jubilaci, jak i ich krewni, składając wniosek do Urzędu Stanu Cywilnego. Po wydaniu przez prezydenta postanowienia o nadaniu medali, w ciągu pół roku zorganizowana musi zostać uroczystość ich wręczenia jubilatom. Medale przyznawane są od 1960 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *