Złota jesień dla seniora. Trwa rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Unisławiu powstał Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych. Ruszył 2 stycznia. Nabór wciąż trwa. Wszyscy chętni powyżej 60. roku życia mogą wziąć udział w rekrutacji w ramach projektu „Złota jesień dla seniora”, dofinansowywanego z funduszy europejskich. 

W Unisławiu trwa rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Złota jesień dla seniora”. Mogą zgłaszać się osoby, które mieszkają na terenie gminy Unisław i mają więcej niż 60 lat. Program dedykowany jest dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Unisławski DDP będzie funkcjonować przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 8 godzin dziennie. Istnieje możliwość dowozu członków autobusem. Grupa podopiecznych będzie docelowo liczyć 15 osób. Podopiecznym zostanie zapewnione specjalistyczne wsparcie, poradnictwo psychologiczne, usługi rehabilitacyjne czy możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych. Bogata oferta aktywizacyjna uzupełniona jest opieką medyczną. Zaspokaja nie tylko potrzeby towarzyskie, ale także rozwija kondycję fizyczną.

REKLAMA

Mamy dwie opiekunki, zatrudnione na cały etat. Do tego w ośrodku jest animator, który organizuje różnorodne zajęcia. Współpracuje też z nami pielęgniarka i fizjoterapeutka. Sprzęty rehabilitacyjne i materiały do zajęć już zakupiliśmy – mówi Alicja Adryan, koordynator z unisławskiego Domu Seniora. – Podopieczni mogą też liczyć na trzy posiłki dziennie za symboliczne 2 zł.

Dzienny Dom Pobytu to miejsce, w którym osoby starsze, bardzo często samotne, będą mogły znaleźć towarzystwo i zajęcie. Celem funkcjonowania placówki jest integracja seniorów, tworzenie nowych więzi społecznych, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, twórcze przeżywanie okresu starości i kształtowanie umiejętności radzenia sobie z problemami życia codziennego. Dzienny Dom Pobytu w Unisławiu realizuje swoje zadania poprzez organizowanie zajęć edukacyjnych i warsztatowych. 

Będziemy pomagać w rozwijaniu samodzielności. Zorganizujemy akademię zdrowia, warsztaty kulinarne, zajęcia rozwijające logiczne myślenie, zajęcia plastyczne, robótki ręczne. Kilka razy zaprosimy grupę teatralną, myślimy o przygotowaniu kiermaszu – wymienia Alicja Adryan.

Dzienny Dom Pobytu może stać się idealnym lekarstwem na nudę i brak towarzystwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *