Zławieś zagrała z WOŚP. Dużo się działo!

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. nadesłane

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Zławieś Wielka zagrała w dzień 28. Finału w trzech szkołach. Szkoła Podstawowa w Siemoniu zebrała kwotę około 7 tys. zł, Szkoła Podstawowa w Przysieku ponad 17 tys. zł, a podczas Finału w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej zebrano 16 tys. zł. Łącznie w sztabie udało się zebrać prawie 90 tys. zł.

Wydarzenia związane z 28. Finałem WOŚP w Złejwsi Wielkiej odbywały się w trzech szkołach. Szkoła Podstawowa w Przysieku zorganizowała kawiarenkę, a rodzice uczniów przygotowywali świeżo wyciskane soki z owoców. Można było pooglądać występy artystyczne, pokaz karate i pokaz tańca. Przyjechała także Ochotnicza Straż Pożarna z Łążyna. Z kolei Szkoła Podstawowa w Siemoniu połączyła wydarzenia WOŚP-owe z opłatkiem.

REKLAMA

Wypełnione kolędami przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły. Występy połączone były także ze świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Wszystko odbywało się w świetlicy wiejskiej w Siemoniu. Był skromny poczęstunek dla wszystkich gości i słodka kawiarenka. Zorganizowano też licytację – opowiada Małgorzata Kleczkowska-Kurzyńska, dyrektor SP w Siemoniu.

Gminny finał w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej rozpoczął się 12 stycznia o godz. 16.00 i trwał cztery godziny. 

Jak co roku panie z Kół Gospodyń Wiejskich zapewniły nam kawiarenkę i przygotowały smaczne wypieki. Głównym prowadzącym było KGW Zławieś Wielka. Pozostałe koła dostarczały ciasta – mówi Paulina Zakierska, jedna z organizatorów gminnego finału. – Szkoła w Górsku przygotowała i sprzedawała piernikowe serduszka na WOŚP.

Wypieki i smakołyki to tylko jedna z atrakcji przygotowanych na Wielki Finał. Chętne panie mogły skorzystać ze stoiska kosmetycznego. Na Finale pojawiły się animatorki baloniarki z Bydgoszczy, które już od kilku lat charytatywnie przyjeżdżają do Złejwsi Wielkiej na WOŚP. Malują dzieciom twarze i przygotowują balony. Stawiła się także Ochotnicza Straż Pożarna Toporzysko. OSP z jednej strony zajęło się zabezpieczeniem medycznym imprezy, a z drugiej przygotowało stanowisko z fantomem, na którym można było poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie finału przedstawiciel posterunku policji w Złejwsi Wielkiej przygotował pogadankę o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a dzięki wójtowi gminy najmłodsi uczestnicy Finału otrzymali opaski i breloki odblaskowe. Na scenie jak co roku wystąpiła Orkiestra Dęta. Można było oglądać występy artystyczne w wykonaniu solistów i zespołów śpiewaczych z Domu Kultury w Górsku oraz GOKiS-u ze Złejwsi Małej. Wyjątkowo duże wrażenie na zgromadzonych wywarł koncert akordeonistów. Nie zabrakło także występów dziecięcych.

Odbyło się bardzo dużo licytacji. Można było wylicytować m.in. atrakcyjne vouchery na półkolonie w Górsku, na sesję zdjęciową, na wizytę kosmetyczną, na obiad rodzinny w restauracji Chleb i Wino czy na bal karnawałowy do Czardasza – wymienia Paulina Zakierska.

To jeszcze nie wszystko. Na licytacji pojawił się karnet na cały nadchodzący sezon zawodów żużlowych, a nawet elektryczna deskorolka. Zwieńczeniem była aukcja złotego serduszka, którego nabywcy, państwo Elżbieta i Bogdan Pietrasowie, wsparli Orkiestrę rekordową kwotą 5 tys. zł. Oczywiście standardowo licytowano także gadżety WOŚP-owe. W 28. Finał zaangażowało się bardzo wielu wolontariuszy, którzy kwestowali nie tylko na terenie gminy, ale także w szkołach. Dzięki ich zaangażowaniu z samych puszek udało się zebrać ponad 72 tys. zł, a łącznie ponad 88 tys. zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną w tym roku przekazane na rozwój dziecięcej medycyny zabiegowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *