Zespół Szkół w Czernikowie rekrutuje. Na co mogą liczyć kandydaci?

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Wysoka jakość kształcenia, mnogość oferowanych kierunków, 100-procentowa zdawalność na egzaminach zawodowych i nowoczesny sprzęt. To elementy, dzięki którym Technikum i Szkoła Branżowa w Czernikowie wyróżniają się na tle innych placówek w województwie.

Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie zaprasza w swoje mury. Kandydaci do technikum mogą zdecydować się na profil informatyczny lub logistyczny, a przyszli licealiści mają do wyboru profil społeczno-pedagogiczny lub kosmetyczny. Branżowa Szkoła w Czernikowie natomiast jest przygotowana, aby kształcić aż w 13 zawodach. Zaliczamy do nich elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych, elektryka, rolnika, kucharza, murarza-tynkarza, stolarza, magazyniera-logistyka, piekarza, sprzedawcę, ślusarza, cukiernika i fryzjera.

REKLAMA

– To, co wyróżnia naszą szkołę, to wysoka jakość i wysoka zdawalność. Po dwóch sesjach egzaminacyjnych osiągnęliśmy poziom 100 proc. zdawalności egzaminów zawodowych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy przychodzili do szkoły, aby się spotkać ze swoimi nauczycielami i przygotować się do egzaminów – mówi Andrejus Sivickis, wicedyrektor Zespołu Szkół w Czernikowie. – Technikum pracuje aktualnie w formie stacjonarno-zdalnej. Już niedługo rozpoczną się kursy na prawo jazdy, kursy na wózki widłowe, kasy fiskalne, kurs barmański oraz specjalistyczne kursy informatyczne.

Wysoką jakość kształcenia Zespół Szkół w Czernikowie osiąga nie tylko dzięki zaangażowaniu kadry i uczniów, ale także przy współudziale nowoczesnego sprzętu. Placówce w ramach programu „Aktywna Tablica” udało się m.in. pozyskać cztery 75-calowe monitory interaktywne o rozdzielczości 4K za 35 tys. zł. Dodatkowo pozyskano też 75 szkolnych pakietów edukacyjnych, udostępnianych uczniom. Każdy pakiet składa się z tabletu z ekranem 10-calowym wraz klawiaturą, rysikiem i włączoną usługą transmisji danych do końca tego roku szkolnego.

– W ten sposób udało się wyrównać szanse edukacyjne naszych uczniów w rozwoju ich kompetencji cyfrowych oraz udało się ułatwić dostęp do narzędzi zdalnego nauczania – podkreśla Andrejus Sivickis. – Aktualnie jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych i technologicznie rozwiniętych szkół w tej części województwa, a nie jest to koniec planów rozwojowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *