Zespół Szkół w Chełmży zyskał nową przestrzeń dla uczniów i nauczycieli

Box2 Chełmża Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe Toruń

ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży doczekał się zmian, które dla placówki oznaczają krok w stronę najwyższych standardów. Wszystko za sprawą nowej infrastruktury, z której uczniowie i nauczyciele mogą korzystać od początku obecnego roku szkolnego.

Nowe klasy, pracownie i gabinety – to wszystko stało się częścią chełmżyńskiej szkoły wraz z nadejściem roku szkolnego 2019/2020. Powstałe pomieszczenia dla szkoły oznaczają warunki na miarę XXI w. Nowa przestrzeń zapewni przede wszystkim komfort nauki uczniom, ale i nauczyciele na tym skorzystają. Jest to tym bardziej ważne z powodu uczęszczającej do placówki młodzieży. Znajdują się bowiem wśród niej uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z tego powodu w szkole utworzona została sala do Integracji Sensorycznej (SI), która jest przeznaczona do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych. Celem tych zajęć jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych.

REKLAMA

Uczniowie chełmżyńskiego Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej korzystają również z wieloprzedmiotowej pracowni, która posłuży do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Została wyposażona w nowe meble oraz pomoce naukowe. Nowo dobudowany segment Zespołu Szkół został przeznaczony na pracownie zawodowe, tj. dwie cukiernicze, krawiecką oraz monterów zabudowy. 

Nowoczesna pracownia cukiernicza pomaga w nauce kształcącym się w kierunku zawodu cukiernika uczniom Szkoły Branżowej I stopnia. Pracownia jest bardzo dobrze wyposażona, nie tylko w urządzenia niezbędne przy nauce zawodu, ale również w ułatwiający pracę interaktywny monitor dotykowy, spełniający funkcję tablicy. Z czasem takich monitorów ma pojawić się więcej w kolejnych klasach. Na brak wyposażenia nie mogą również narzekać przyszli krawcy i monterzy. 

W tym roku w placówce pojawiły się również tzw. zerówki. Zapewnią one 6-latkom przygotowanie przedszkolne w jak najlepszych warunkach. Z nowych pomieszczeń korzystają również nauczyciele. Kadra pedagogiczna zyskała nowoczesny i przestronny pokój nauczycielski, w którym znajduje się aneks kuchenny. Zmiany, jakie zaszły w Zespole Szkół, mają przyczynić się do wzrostu poziomu jakości kształcenia, ale też warunków, w jakich się odbywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.