Zespół Myasta będzie kręcić teledysk w Unisławiu

Box1 Wiadomości
fot. nadesłane

Dzieci i młodzież z gminy Unisław już w najbliższą sobotę będą mogły wziąć udział w powstawaniu pierwszego teledysku zespołu Myasta. Grupa zwyciężyła w konkursie radiowej Czwórki. Nagrodą jest możliwość wydania profesjonalnej płyty.

Formacja powstała w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. Ośmioosobowy skład zespołu Myasta pochodzi z Chełmna, Bydgoszczy i Torunia. Tworzą przede wszystkim muzykę reggae, ale inspirują się także takimi gatunkami, jak hip-hop, dub, ska, rock i alternatywa. Zespół wziął udział w 4. odsłonie konkurusu “Wydaj płytę z Będzie Głośno”, organizowanym przez Polskie Radio Czwórka. W tym roku do rywalizacji stanęła rekordowa liczba zespołów. Formacja Myasta pokonała ponad 300 zespołów, wygrywając możliwość wydania pierwszej płyty. Debiutanckiego krążka grupy będzie można posłuchać już w październiku.

REKLAMA

Zespół Myasta od kilku lat współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Unisławiu.

To tu zespół ma swoją salę prób, muzycy często występują na terenie naszej gminy przy okazji wydarzeń plenerowych oraz akcji charytatywnych – opowiada Paweł Marwitz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

Już w najbliższą sobotę 19 września w Unisławiu realizowane będą zdjęcia do pierwszego teledysku zespołu Myasta. Będzie on powstawał m.in. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Unisławiu.

Do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu zachęcamy mieszkańców gminy Unisław w wieku 5 – 15 lat wraz z opiekunami. Szczególnie mile widziane są dzieci z zamiłowaniem do tańca, dużą dawką pozytywnej energii, a także empatii – dodaje Paweł Marwitz.

Plan zdjęciowy rozpocznie się o godz. 10.00 i trwać będzie osiem godzin. Na miejscu będzie zapewnione wyżywienie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego wcześniej należy skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Unisławiu pod nr tel.: (56)686-87-34.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *