Zdrowo pieszo i rowerowo w gminie Chełmża. Zbliża się koniec akcji

Box2 Gmina Chełmża Sport
fot. archiwum

Kalendarzowa wiosna trwa, a za oknami robi się coraz cieplej. I jak co roku, gmina Chełmża zachęca mieszkańców do aktywności w ramach akcji „Zdrowo – pieszo i rowerowo”. W dobie pandemii szczególnie warto zadbać o swoją kondycję, choć gminny program aktywizujący mieszkańców działa już od 10 lat. 

Gmina zachęca mieszkańców do uprawiania sportów. W ubiegłych latach można było liczyć na ofertę wielu form rekreacji. W tym roku „Zdrowo – pieszo i rowerowo” kolejny raz daje o sobie znać.

REKLAMA

– To taka wiosenna edycja rekreacji realizowana w ramach gminnego programu „Gmina Chełmża – zdrowa gmina”. Program ten w gminie realizowany jest już od ponad 10 lat i zawsze zyskiwał zainteresowanie wśród amatorów zdrowego wypoczynku i rekreacji. W jego zakres do tej pory wchodziła rekreacja, sport i takie dyscypliny jak piłka nożna, siatkówka, plażówka, tenis stołowy, aerobik, profilaktyka i zdrowe odżywianie oraz wspólne wyjazdy rekreacyjne w okoliczne rejony naszego województwa – mówi Katarzyna Orłowska, insp. ds. promocji Urzędu Gminy Chełmża.

30 km pieszo lub 60 km rowerem na dowolnej trasie – takie zadanie stoi przed uczestnikami akcji. Tegoroczna edycja jednak znacznie ucierpiała w wyniku pandemii. Dotychczas wiele form aktywności wymagało uczestnictwa dużej liczby osób. Wycieczki czy turnieje odbywały się tłumnie, co w czasach Covid-19 nie jest możliwe. 

Pandemia jest jednak powodem, by chętniej sięgać po możliwość uprawiania sportu i rekreacji. Zamknięcie w domu i spowodowany tym mało aktywny tryb życia negatywnie odbijają się nie tylko na kondycji fizycznej, ale też psychicznej. Rozwiązaniem może być właśnie ruch i aktywne spędzanie czasu. Może to podnieść na duchu, a także być dobrym sposobem na wyładowanie napięcia i odstresowanie. Gmina Chełmża dobrze zdaje sobie z tego sprawę i tym bardziej proponuje mieszkańcom udział w corocznej akcji. Choć łatwo nie jest, bo wciąż obowiązują liczne pandemiczne ograniczenia.

– Mimo to, wykorzystujemy możliwości otwartej przestrzeni, gminną infrastrukturę i zachęcamy mieszkańców do uprawiania sportów, jak na razie takich jak jazda na rowerze, marsze nordic walking – dodaje Katarzyna Orłowska.

Na terenie gminy niemalże każda miejscowość posiada dobrze wyposażoną siłownię zewnętrzną, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu i przy okazji zadbać o kondycję. Nieco młodsi mieszkańcy skorzystać mogą natomiast z miasteczek rowerowych, czyli miejsc, w których na dwóch kółkach można pojeździć po niemałym obszarze, a przy okazji nauczyć się zasad ruchu drogowego. 

„Zdrowo – pieszo i rowerowo” jest częścią programu „Gmina Chełmża – zdrowa gmina”, realizowanego od ponad 10 lat. Kolejna edycja wystartowała 1 kwietnia i póki co chętnych nie brakuje.

Regulamin akcji i kartę zgłoszeń znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Gminy Chełmża. Również tam dostępny jest numer telefonu do koordynatora akcji, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat trwającej zabawy. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *