Zderzenie osobówki z ciężarówką w Brzozówce. Duże korki na drodze krajowej nr 10!

112 Box2 Lubicz Obrowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk, zdjęcie ilustracyjne

Dziś ok. godz. 8 w Brzozówce doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Jak do niego doszło? Kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa ciężarowemu manowi.

O tym zdarzeniu jako pierwsza poinformowała wojewódzka komenda straży pożarnej. Do zdarzenia obu samochodów doszło na drodze krajowej nr 10 w Brzozówce.

REKLAMA

Zderzyły się tam samochód osobowy z ciężarówką. “Jedna osoba poszkodowana. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej” – tak brzmiał pierwszy komunikat straży pożarnej.

To zdarzenie ostatecznie zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Jak do niego doszło?

– Kierowca toyoty rav4 próbował wjechać na drogę krajową nr 10 z jednej z bocznych dróg i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową nr 10 ciężarowemu manowi – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Man uderzył w toyotę. Na szczęście kierowcy osobówki nic się nie stało. Włączając się do ruchu, warto poczekać kilka sekund, aż przejedzie kolejny pojazd. To może uratować nam nie tylko święta, ale też życie.

Zaraz po tym zdarzeniu pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu. Auta stały w długiej kolejce między Lubiczem a Głogowem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *