Zbliżają się dwie inwestycje w CKU w Gronowie

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Umowę na budowę hali na maszyny przy CKU w Gronowie podpisano 23 lipca. Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Powiat toruński w piątek 23 lipca podpisał z wykonawcą umowę na budowę hali na maszyny i narzędzia rolnicze przy CKU Gronowo. Samorządowi udało się także pozyskać prawie 3,7 mln zł na budowę hali sportowej przy gronowskim zespole szkół.

Umowę na budowę hali na maszyny i narzędzia rolnicze w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie podpisywali w piątek 23 lipca przedstawiciel firmy wykonawczej z Grębocina oraz z ramienia powiatu toruńskiego wicestarosta Michał Ramlau i członek zarządu Kazimierz Kaczmarek. Plac budowy przekazany zostanie 30 lipca. Nowa hala powstanie na miejscu starego obiektu i będzie miała ponad 1100 mkw powierzchni. Inwestycja finansowana będzie  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA

To jednak nie koniec inwestycji przy Zespole Szkół CKU w Gronowie. Już niedługo ruszą także prace nad budową hali sportowej w tym miejscu. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Powiatowi toruńskiemu udał się pozyskać na ten cel prawie 3,7 mln zł, czyli pełną wnioskowaną kwotę. Do tej pory na realizację inwestycji udało się także pozyskać 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.