Zbliża się X Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Toruń/Łubianka

Box2 Łubianka Wiadomości
Fot. nadesłane

Organizacja tradycyjnego Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego Toruń/Łubianka nie będzie w tym roku możliwa z powodu sytuacji epidemicznej. Start sezonu odbędzie się jednak w zmienionej formie. Wystarczy pobrać aplikację i można ruszać w trasę. A po drodze nie zabraknie możliwości, by… pomóc drugiemu człowiekowi.

Grupa Mototurystyka już od dziesięciu lat organizuje Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego we współpracy z gminą Łubianka. Bez zaangażowania pasjonatów z Mototurystyki przygotowanie tak dużego wydarzenia nie byłoby możliwe. To jedna z największych tego typu imprez w województwie kujawsko-pomorskim, na którą zjeżdżali się fani dwóch kółek z całego regionu. Wydarzenie co roku przyciągało tysiące osób, będąc świetną okazją do międzypokoleniowej integracji. Motocykliści startowali spod taśmy na torze żużlowym na toruńskiej Motoarenie, a następnie jechali w kolumnie kilkuset pojazdów aż do Gminnego Parku Kultury w Łubiance. Tam odbywała się uroczysta msza święta z poświęceniem motocykli, a następnie rodzinny festyn. Na wydarzeniu nie brakowało dodatkowych atrakcji, jak konkursy z nagrodami czy koncerty. Niestety, czas pandemii pokrzyżował szyki organizatorom.

REKLAMA

– Nie poddaliśmy się jednak i już w zeszłym roku opracowaliśmy specjalną aplikację, dzięki której można wziąć udział w rozpoczęciu sezonu bezpiecznie i z zachowaniem wszystkich obostrzeń epidemicznych – opowiada Agata Surowiec, kierownik Wydziału Społeczno-Administracyjnego w Urzędzie Gminy Łubianka. – Zachęcamy do tego, aby nie jeździć w dużych grupach, tylko w mniejszych, rodzinnych. Chcemy pokazać, że bezpiecznie też można się bawić.

Idea jest prosta. Wystarczy pobrać aplikację i odebrać pakiet startowy, a następnie – na podstawie podanych w aplikacji wskazówek – rozszyfrować tegoroczne miejsce startu w Toruniu. Po rozpoczęciu użytkownik zobaczy mapę wraz z trasą oraz naniesionymi punktami, które będzie musiał odwiedzić. 

– Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna, ale oczywiście jeśli któryś z uczestników będzie wolał drukowaną wersję mapy wraz z opisem zadań do wykonania, to – podobnie jak w zeszłym roku – taka możliwość również będzie – dodaje Agata Surowiec.

Meta X Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego jest na razie niespodzianką. Po dotarciu do ostatniego punktu w Łubiance użytkownicy będą wpisywać się na pamiątkowym banerze, a następnie robić sobie przy nim zdjęcie. Wśród wszystkich uczestników wyłonione zostaną atrakcyjne nagrody, m.in. koszulki z tegorocznym logo wydarzenia. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie przygotowali organizatorzy.

– Jednym z punktów na trasie będzie Biblioteka – Centrum Kultury w Łubiance. To właśnie tam 18 kwietnia w godz. od 10.00 do 15.00 zorganizowany zostanie punkt poboru krwi. Każdy chętny motocyklista będzie mógł oddać krew w szczytnym celu. Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Pomaganie innym, zwłaszcza w tak trudnych epidemicznych czasach, jest bardzo ważne. Motocykliści nie tylko spełniają swoje pasje, ale także działają dla drugiego człowieka – komentuje Agata Surowiec.

Opracowaną trasę będzie można pokonywać od 18 kwietnia o dowolnej godzinie. Organizatorzy podkreślają, że oddanie krwi możliwe będzie tylko w dniu inauguracji. Wszystkie aktualne informacje na temat Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego Toruń/Łubianka można znaleźć w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *