Zbliża się Jarmark dla Lenki w Czernikowie

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Siepomaga.pl

Kolejna gmina z powiatu toruńskiego postanowiła włączyć w charytatywną akcję zbierania funduszy dla chorej Lenki Borkowskiej z Obrowa. Jarmark zorganizowany zostanie w najbliższą sobotę 19 czerwca, a część dochodu ze sprzedaży wystawionych artykułów przekazana będzie na zbiórkę dla dziewczynki.

Lenka Borkowska zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego. To agresywny nowotwór, którego leczenie wymagało podania 3-letniej dziewczynce kilkudziesięciu dawek chemioterapii. Niestety, nie odniosły one zamierzonego skutku. Teraz nadzieją na zdrowie jest pobyt i leczenie w amerykańskiej klinice, ale to koszt ponad 1 mln zł. Udało się już uzbierać niemal całą sumę. Brakuje jeszcze tylko 80 tys. zł.

REKLAMA

Mieszkańcy gminy Czernikowo będą mogli wesprzeć zbiórkę dla 3-latki w sobotę 19 czerwca. Od 10.00 do 15.00 przy boisku szkolnym w Czernikowie potrwa jarmark, na którym nie zabraknie stoisk lokalnych producentów i twórców. Część zebranych ze sprzedaży funduszy przekazana zostanie na rzecz chorej Lenki. Dodatkowo, planowane są licytacje dla Lenki i inne atrakcje takie, jak zumba, zawody w siłowaniu na rękę, kiermasz ciast, przejażdżki konne, grill czy malowanie twarzy.

Materiał: Urząd Gminy Czernikowo

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *