Zbliża się Festiwal Żywej Historii w Chełmży

Box2 Chełmża Powiat toruński Wiadomości

W niedzielę 29 sierpnia przy Tumskiej Przystani w Chełmży odbędzie się Festiwal Żywej Historii. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Obóz Wikingów czy wicie wianków to tylko niektóre z nich. Wydarzenie jest wspófinansowane ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego.

Festiwal Żywej Historii startuje przy Tumskiej Przystani w Chełmży o godz. 13.00 w niedzielę 29 sierpnia. Potrwa do godz. 19.00. Program będzie obejmował takie atrakcje, jak obóz Wikingów i rejsy łodzią Freya, warsztaty wykonywania bębnów, warsztat ciesielski, pokaz wykonywania drewnianych przedmiotów codziennego użytku, spotkanie z garncarzem, warsztat tworzenia naczyń ceramicznych, bicie pamiątkowych monet, wicie wianków, warsztat zielarski, tworzenie lalek motanek, spotkanie z łucznikiem i nożownikiem, zabawy plebejskie i bajkowa niespodzianka dla najmłodszych. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie zespół Roderyk.

REKLAMA

Organizatorami wydarzenia są Biblioteka Publiczna w Chełmży wraz z Chełmżyńskim Ośrodkiem Kultury, radny powiatu Rafał Lewandowski, powiat toruński, miasto Chełmża, Tumska Przystań oraz Towarzystwo Przyjaciół Chełmży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *