Zbliża się Chełmiński Jarmark Jaszczurczy

Box2 Wiadomości
fot. Chełmiński Dom Kultury (archiwum) / Facebook Chełmno - miasto zakochanych

XXI Chełmiński Jarmark Jaszczurczy odbędzie się w tym roku w dniach 11-12 lipca. Zabraknie sceny festiwalowej, ale będzie można za to nauczyć się czegoś nowego i poszukać „chełmińskiego skarbu”.

Jarmark Jaszczurczy to wydarzenie o charakterze folklorystycznym, organizowane od 1999 r. Odbywają się na nim m.in. prezentacje zespołów pieśni i tańca z różnych regionów Polski i zagranicy. To także okazja dla wystawców do zaprezentowania wyrobów regionalnych i dzieł sztuki ludowej, a dla uczestników do spróbowania specjałów staropolskiej kuchni. Założeniem imprezy jest nie tylko popularyzacja folkloru i promocja miasta, ale też integracja pokoleń.

REKLAMA

Rok 2020 jest wyjątkowy, więc organizatorzy jarmarku nie mieli łatwego zadania. Zostali zmuszeni m.in. do rezygnacji z koncertów. Festiwalowej sceny nie będzie, ale mimo tego wydarzenie odbędzie się w nowej formule.

Będzie można doświadczyć wielu ciekawych form inspiracji kulturalnych, nauczyć się czegoś nowego, posłuchać muzyki, coś zjeść i odpocząć. Będziemy też szukać ziół i „chełmińskiego skarbu” – zdradzają organizatorzy.

Organizatorem imprezy jest Chełmiński Dom Kultury.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *