Zbliża się akcja “Znicz 2019”

112
Fot. Łukasz Piecyk

Jak co roku, z okazji święta Wszystkich Świętych, spodziewać się można większej intensywności w ruchu drogowym, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. Wzrasta tym samym liczba zagrożeń na drogach, zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Policja apeluje o ostrożność za kierownicą. 

Tegoroczna akcja “Znicz” trwać będzie od 31 października do 3 listopada. W okolicach cmentarzy i miejsc o największym natężeniu ruchu patrole będą pełnić funkcjonariusze policji. Zajmą się kierowaniem ruchem, pomagając kierowcom bezpiecznie dotrzeć do celu. Będą zwracać szczególną uwagę na takie aspekty jak przestrzeganie ograniczeń prędkości, zapinanie pasów, właściwe zabezpieczenie fotelików dla dzieci, używanie świateł, czy stan techniczny pojazdów. Sprawdzane będą też elementy odblaskowe, w przypadku pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Najważniejszą kwestią pozostaje jednak, jak zwykle, trzeźwość kierowców.

Policja zachęca do korzystania w tym okresie z komunikacji miejskiej. Warto, by ci, którzy zdecydują się na własny transport, zapoznali się z planowanymi zmianami w organizacji ruchu.

Policja apeluje o szczególną ostrożność i rozwagę w uczestnictwie w ruchu drogowym.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *