Zbliża się 5. edycja 9 Hills Festival. Znamy szczegóły programu

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Już w piątek 7 sierpnia w Chełmnie rozpocznie się największy, coroczny festiwal, organizowany w przestrzeni miejskiej. Przed nami trzydniowe wydarzenie, którego motywem przewodnim będzie sztuka przestrzeni. Nie zabraknie animacji, wystaw i intermedialnych projektów. Dziś o 19.00 rozpoczyna się rezerwacja miejsc na koncerty.

Perspektywy – 9 Hills Festival będzie odbywał się w dniach 7-9 sierpnia. Dominantą tegorocznego festiwalu będą instalacje świetlne, uruchamiane o różnych porach dniach w różnych punktach miasta. Na uwagę zasługują chociażby “Światła nocy”, “Muzyczne schody” czy “Garden Book”. Instalacje świetlne pojawią się m.in. na ul. Grudziądzkiej, w Parku Rydygiera, na Starych Plantach, przy Bramie Grudziądzkiej, przy kościele św. Ducha i na Rynku.

REKLAMA

Pasjonaci historii ucieszą się z wystaw fotograficznych „Chełmno 1920-2020” i  „Historia jednego miejsca 1883-1984”. Organizatorzy zadbali także o kinomanów i zaplanowali trzy projekcje filmowe – na Rynku, na placu przy kościele św. Ducha i na boisku Liceum Chełmińskiego. Na scenie muzycznej wystąpią z kolei Leszek Możdżer, Woman in Art oraz Lars Danielsson & Grégory Privat.

To jednak nie wszystko. W przestrzeni miasta zostanie zorganizowana gra miejska z elementami teatru improwizowanego i happeningi w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Ziemi Chełmińskiej. Już można także podziwiać nowy mural, który powstał na kamienicy przy ul. 22 stycznia.

Już dziś o 19.00 rusza rezerwacja miejsc na koncerty. W wydarzeniach będzie mogło brać udział maks. 150 osób. 100 wejściówek elektronicznych będzie można odbierać na podstawie zapisów na dedykowanej stronie internetowej. Natomiast pozostałe 50 wejściówek będzie do odebrania bezpośrednio przed koncertem.

Szczegóły programu na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełmno. Warto także zapoznać się z regulaminem wydarzenia w związku z wprowadzeniem szczególnych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *