Zawieszone kursy autobusowe

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Arriva Bus Transport Polska oddział w Chełmnie poinformował, że od początku listopada kilka kursów autobusowych zostaje zawieszonych do odwołania. 

Zdecydowaną większość zawieszonych kursów stanowią te na trasie Lisewo – Chełmno i z powrotem. Łącznie zawieszono 12 połączeń kursów na tych trasach – pięć z Chełmna do Lisewa i siedem w odwrotnym kierunku.

Pasażerowie podróżujący autobusami Arriva nie pojadą z Chełmna do Lisewa w następujących godzinach: 7.35, 9.15, 11.25, 13.25 i 18.25. Zawieszone kursy w odwrotnym kierunku miały miejsce w godzinach: 7.00, 7.03, 8.15, 10.00, 12.10, 14.10 i 19.05.

Oprócz wymienionych kursów zawieszone zostały także połączenia na linii Chełmno – Grubno o godz. 7.42, Chełmno – Mgoszcz o 15.25, Mgoszcz – Chełmno kursujący dotychczas o 16.15, a także autobus odjeżdżający o 15.10 z Grubna do Chełmna.

Rozczarowania tymi zmianami w kursowaniu autobusów nie kryły osoby korzystające do tej pory z usług firmy Arriva. Jedna z komentujących w mediach społecznościowych kobiet zwróciła uwagę na to, że Drzonowo już ponad pół roku jest „odcięte od reszty świata” i osoby, które nie mają prawa jazdy lub samochodu, nie mają możliwości dotarcia do tej miejscowości.

Komentujący wyrazili także swoje niezadowolenie odnośnie cen biletów u tego przewoźnika. Przykładem podróż z Lisewa do Kornatowa, które są oddalone od siebie o niecałe 1,5 km. Trzeba zapłacić ponad 7 zł.

REKLAMA

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *