Zatrzymani po śmiertelnym pobiciu 44-latka w Toruniu. To mieszkańcy gminy Lubicz i Obrowo!

112 Box2 Lubicz Obrowo
Fot. Michał Ciechowski

Zgon w wyniku nagłego zatrzymania krążenia – takie są pierwsze ustalenia po śmierci 44-letniego torunianina, ofiary bójki na toruńskiej starówce. Policjanci ustalili i zatrzymali w związku ze zdarzeniem trzy osoby. Trwają czynności z ich udziałem.

Kryminalni toruńskiej komendy ustalili i zatrzymali osoby, mogące mieć związek z sobotnią bójką na ul. Chełmińskiej.

REKLAMA

– Dwie osoby zatrzymali policjanci – relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy KMP Toruń. – To dwóch 30-latków: jeden mieszkaniec gminy Lubicz, drugi gminy Obrowo. Trzeci podejrzany zgłosił się sam. Funkcjonariusze będą ustalać rolę poszczególnych osób w zdarzeniu.

Przeprowadzona przez biegłego z zakresu medycyny sądowej sekcja zwłok zmarłego 44 -latka wykazała, że zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia. Ponieważ konieczne jest pogłębienie badań , prokurator zlecił dalsze badania histopatologiczne.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło o godz. 1.30 w nocy z piątku na sobotę (15/16 marca). Operator monitoringu miejskiego zawiadomił policję o awanturze, do której doszło na jednej z ulic Starego Miasta.

– Jak się okazało do utarczki słownej doszło pomiędzy piątką mężczyzn jeszcze wewnątrz lokalu przy ul. Chełmińskiej – relacjonuje podinsp. Dąbrowska. – Konflikt przeniósł się na zewnątrz, na ulicę. W wyniku bójki do szpitala zabrani zostali dwa mężczyźni. Jeden, nieodzyskawszy przytomności, zmarł.  

Policjanci nadal zbierają wszelkie możliwe dowody mogące wyjaśnić co zaszło tej nocy.

– Apelujemy  również do wszystkich świadków zdarzenia, którzy dotąd nie byli przesłuchani, o pilny kontakt z Wydziałem  Dochodzeniowo Śledczym KMP w Toruniu, pod numerami 56 641 26 07 lub dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pod numerem 112 – zaznacza podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *