Zakończył się XXV Turniej Piłkarski im. Jana Katry. Złoto dla Extra Paintball

Box2 Łysomice Sport
Fot. Mustang Ostaszewo / Facebook

Ponad setka zawodników z powiatu toruńskiego stanęła do rywalizacji o puchar i miano zwycięzcy turnieju upamiętniającego wybitnego trenera Jana Katry. Zawody piłkarskie rozegrano na dwóch boiskach orlik w gminie Łysomice. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Extra Paintball.

Tradycyjnie zmagania piłkarzy zainaugurował wójt gminy Łysomice Piotr Kowal, życząc wszystkim 10 drużynom powodzenia. Wyraził także nadzieję na pełną emocji, zdrową rywalizację.

REKLAMA

Emocji z pewnością nie brakowało. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach orlik w Łysomicach i Gostkowie. Na każdym rywalizowało 5 drużyn. Dwa najlepsze zespoły z każdego boiska spotkały się w półfinałach.

W pierwszym zmierzyli się Young Boys Ostaszewo z drużyną Skiety Klapki i to drużyna z Ostaszewa okazała się zdecydowanie lepsza. Mecz zakończył się wynikiem 6:0. Bardziej zacięty okazał się drugi półfinał między Extra Paintball a Jakubskim. W regulaminowym czasie gry drużyny doprowadziły do remisu, a zwycięzcę wyłoniła „turbo dogrywka”. Wynikiem 4:3 zwyciężyła drużyna Extra Paintball.

W małym finale triumfowało Jakubskie, wygrywając z drużyną Skiety 4:3, zaś w wielkim finale z wynikiem 2:0 Extra Paintball pokonał Young Boysów.

– Drużyna Extra Paintball była jednym z faworytów turnieju i potwierdziła to na boisku – mówi Michał Kożuchowski, organizator wydarzenia, trener Mustanga Ostaszewo. – Są doświadczonymi zawodnikami, większość z nich gra lub grała przed laty wMustangu.

Tradycyjnie w trakcie turnieju wyłoniono najlepszego strzelca i bramkarza. Tym pierwszym został Maciej Dudek (Jakubskie) z ośmioma golami na koncie, zaś Mikołaj Karulski (Young Boys) obronił najwięcej strzałów na bramkę.

W tym roku turniej piłkarski odbył się po raz XXV, choć jako memoriał Jana Katry po raz XVII.

– Nasze zmagania to kontynuacja turniejów, które co roku organizował Jan Katra, wieloletni promotor sportu w gminie Łysomice – podkreśla Michał Kożuchowski. – Chcemy uczcić mentora wielu miłośników aktywności fizycznej.

Od lat turniej ma miano wydarzenia o randze regionalnej, bowiem udział w nim biorą także drużyny spoza gminy Łysomice: z Bydgoszczy, powiatu świeckiego, chełmińskiego i wąbrzeskiego.

Zmaganiom piłkarzy przyglądali się wójt gminy Piotr Kowal, przewodniczący Rady Gminy Łysomice Robert Kożuchowski oraz gość honorowy wydarzenia – Maria Katra, żona patrona turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *