Zakończył się remont toalet na chełmińskim rynku

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Chełmna

Dobiegła końca modernizacja budynku przy ul. Rynek 27 w Chełmnie. Na parterze pojawiła się nowa toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja finansowana była ze środków własnych miasta, a jej całkowity koszt wyniósł niecałe 110 tys. zł.

Remont budynku na chełmińskim rynku podyktowany był apelami mieszkańców i turystów, którzy wskazywali na niekomfortową lokalizację miejskich szaletów w piwnicy i trudności związane z dostępem do nich osób niepełnosprawnych. W odpowiedzi na ich sugestie, została stworzona dodatkowa toaleta na poziomie terenu, do której swobodnie będzie można wjechać wózkiem. 

REKLAMA

Miejsce jest dostosowane również do potrzeb rodzica z małym dzieckiem, ponieważ zostanie doposażone w przewijak dla dzieci – tłumaczy Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna.

Funkcjonujące dotychczas toalety znajdują się w dobrym stanie, dlatego w dalszym ciągu będzie można je użytkować. Toalety przed sezonem turystycznym zostaną dodatkowo oznakowane. Opłatę będzie można uiścić za pośrednictwem automatu. Nadal pozostanie ponad 40 m² pod działalność gospodarczą z możliwością dzierżawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *