Zakończył się projekt EU-geniusz [ZDJĘCIA]

Box1 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Projekt EU-geniusz rozpoczął się w marcu 2018 r. i trwał do końca listopada 2020 r. Realizowany był w 40 szkołach w gminach Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, miasto Chełmża, Obrowo, Zławieś Wielka oraz Kowalewo Pomorskie. Zajęcia dla uczniów i sprzęt, przekazany placówkom pochłonął łącznie 3,5 mln zł.

Projekt objął 370 nauczycieli i 4,5 tys. uczniów. Przeprowadzono łącznie 26 tys. godzin dodatkowych zajęć z matematyki, przyrody, języków obcych, robotyki i programowania. Licealiści mieli okazję zdobyć pierwsze doświadczenie na stażach, a nauczyciele poznać techniki nauczania metodą eksperymentu naukowego. Uzupełnieniem zajęć były wyjazdy m.in. do Młyna Wiedzy i Planetarium. Najwięcej zajęć zostało przeprowadzonych w gminie Lubicz.

REKLAMA

Szkoły zostały doposażone w pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy, klocki Lego, sprzęt audio-wideo, roboty i łaziki marsjańskie. Zakupiono również ponad 90 laptopów, które wspomogą zdalną naukę. Najbardziej doposażone zostały szkoły w gminie miasto Chełmża, Złejwsi Wielkiej, Chełmży i Czernikowie.

Realizacja projektu pochłonęła łącznie 3,5 mln zł. We wrześniu rozpoczęła się kontynuacja projektu pn.: “EU-geniusz w świecie 3D”, która potrwa do czerwca 2023 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *