Zakończono prace na krytej pływalni w Chełmży

Box2 Chełmża Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W Chełmży zakończony został kolejny etap projektu dotyczącego modernizacji energetycznej budynków. Tym razem, prace objęły krytą pływalnię przy ulicy Bydgoskiej 7, co pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej obiektu.

Zakończono prace nad drugim etapem projektu “Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie miasta Chełmży”. Tym razem roboty dotyczyły chełmżyńskiej pływalni krytej. Budynek pływalni został poddany działaniom, obejmującym docieplenie ścian i dachu. Korzystał będzie z instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, co wspomoże system jego ogrzewania. Woda, zarówno ta basenowa, jak i użytkowa ogrzewana będzie za pomocą układu sześciu monoblokowych pomp ciepła powietrze-woda. 

REKLAMA

Zakres prac został zaplanowany już na etapie przygotowywania inwestycji w oparciu o przeprowadzone audyty energetyczne. Postawienie na źródła odnawialne przyczyniło się do zmniejszenia eksploatacji źródeł konwencjonalnych. Jest to nie tylko ekologiczne, ale również oszczędne. Poprawa efektywności energetycznej oznacza modernizację, która pozwala na ogrzanie budynku mniejszą ilością paliwa. Aby to osiągnąć, wymagane jest zatrzymanie ciepła w budynku na dłużej, co jest możliwe właśnie dzięki docieplaniu ścian. Mniej energii jest także potrzebne na podgrzania wody w basenie, do czego przyczyniła się przede wszystkim przebudowa instalacji grzewczej. Roboty prowadzone były od maja do października. Mieszkańcy mogą więc cieszyć się już z gotowego, w pełni użytecznego obiektu.

Prace na terenie krytego basenu były drugim etapem projektu modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. We wcześniejszym etapie realizowano go już w szkołach podstawowych nr 2 i 3. Tam również przeprowadzono podobne zmiany. 

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość dofinansowania całego projektu wyniosła ponad 2,5 mln złotych, z czego etap drugi, dotyczący pływalni krytej pochłonął prawie 1,1 mln, przy łącznym koszcie 1,64 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *