Zakończenie lata w Chełmży. Gwiazdą wieczoru był znany zespół

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Marcin Seroczyński

Ciepłe dni poszły w zapomnienie, a za oknami coraz więcej można zauważyć kolorowych, jesiennych drzew. Mieszkańcy Chełmży hucznie pożegnali lato. W sobotę 21 września odbył się Piknik Profilaktyczny „Zakończenie lata – wybieram marzenia, a nie uzależnienie”.

Piknik rozpoczął się rajdem rowerowym o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. Rowerzyści pociągiem wybrali się do Wałdowa Szlacheckiego, skąd wracali rowerami do Chełmży. Podczas rajdu na uczestników czekały do rozwiązania zadania dotyczące kwestii bezpieczeństwa i tego, jaki wpływ na środowisko może mieć poruszanie się rowerem. Meta znajdowała się na Przystani Tumskiej. Najlepsza okazała się drużyna „Ino sześciu”, w składzie: Tomasz Wasilewski, Sławomir Wendorff, Robert Rybicki, Jakub Podsiadlikowski i Lucyna Joachimiak. Na zmęczonych cyklistów czekał darmowy ciepły posiłek.

REKLAMA

Tego dnia na Rynku na wszystkich uczestników czekał namiot profilaktyczno-edukacyjny. Nie brakowało chętnych do założenia narkogogli i alkogogli. Każda osoba, z wykorzystaniem specjalnych okularów, mogła zobaczyć, jak reaguje ludzkie ciało po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Zaburzone jest nie tylko pole widzenia, ale również koordynacja ruchowa. 

Najmłodsi ten czas spędzili na ogólnodostępnych, bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalniach i zamku. 

Na „Scenie na wodzie” od godz. 17.00 rozpoczęła się artystyczna część pikniku. Wystąpili raperzy z grupy Rymcerze z programem „Nie zmarnuj swojego życia”. Muzycy podzielili się z publicznością swoimi doświadczeniami życiowymi i walką z nałogiem. Przekazali profilaktyczne treści, głównie skierowane do dzieci i młodzieży, dlaczego nie warto brać narkotyków. Następnie na scenie pojawił się młody zespół FauxPas, który zaprezentował hity pochodzące z lat 80.

Gwiazdą wieczoru, która przyciągnęła najwięcej fanów muzyki, był kultowy zespół Lombard. Usłyszeć można było wszystkim znane przeboje, takie jak: „Przeżyj to sam” i „Szklana pogoda”. Występ urozmaiciły podświetlane fontanny na jeziorze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *