Zadbaj o kondycję! W Cegielniku stanie Otwarta Strefa Aktywności

Zławieś Wielka
Fot. ilustracyjne / interatletika.pl

Codzienna aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowia. Kilkanaście minut ćwiczeń pozwala utrzymać nie tylko dobrą kondycję, ale także poprawić koncentrację. Okazję do tego będą mieli mieszkańcy Cegielnika, gdzie stworzona zostanie Otwarta Strefa Aktywności, w której znajdzie się m.in. siłownia pod chmurką.

Inwestycja zlokalizowana zostanie na działce sąsiadującej z istniejącym już placem zabaw. Otwarta Strefa Aktywności zaprojektowana została w wariancie podstawowym. Teren podzielony zostanie na dwie części: na jednej stanie siłownia plenerowa, obok strefa relaksu. Jaki sprzęt się w nich pojawi?

REKLAMA

– Siłownia składać się będzie z zestawu urządzeń sprawnościowych, zapewniając zakres ćwiczeń rekreacyjnych na różne partie ciała – mówi Monika Ryngwelska, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Finalnie stanie tam twister, wioślarz, biegacz, wyciąg górny, surfer i orbitrek. 

W strefie relaksu pojawią się stoły do gry w szachy i chińczyka, cztery ławki, tablica z regulaminem użytkowania obiektu, kosze na śmieci i rowerowy stojak.

Wszystkie urządzenia odporne będą na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia. Przy stalowych elementach pojawi się nawierzchnia trawiasta, a cały obszar, rozplanowany na 230 mkw., zostanie ogrodzony.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 38,5 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej opiewa na kwotę 19,2 tys. zł. Drugie tyle przeznaczonych zostanie z gminnej kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *