Zaczęła się rozbudowa gazociągu

Box2 Zławieś Wielka
Fot.Pixabay

Prace nad rozbudową gazociągu z Torunia do Złejwsi Wielkiej trwają.Pierwszym ich etapem jest rozwiązanie kolizji między nitką gazową a ścieżką rowerową. Na jego realizację przeznaczono trzy tygodnie.

Miesiąc temu pisaliśmy o budowie ścieżki rowerowej z Torunia do Górska na odcinku Toruń-Barbarka i do ul. Długiej w Rozgartach. Inwestycja realizowana jest z funduszy unijnych. Na odcinku o długości 2,2kminwestycja drogowa pokrywa się z prowadzoną równolegle rozbudową sieci gazowej.

REKLAMA

– My wszyscy: gmina, powiat i Polska Spółka Gazownictwa stajemy na wysokości zadania,tak aby obie bardzo ważne dla rozwoju gminy i naszych mieszkańców inwestycje przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem – uspokaja zastępca wójta Krzysztof Rak.

Problemowym punktem jest kolizja z drogą rowerową.

– Czekamy, żeby wykonawca uporał się z odcinkiem gazociągu, kolidującym z budową drogi dla rowerów. Mamy zapewnienia, że dysponuje technologią umożliwiającą realizację prac niezależnie od mogących wystąpić ujemnych temperatur powietrza–dopowiada Piotr Grodzki, inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych.

Co zmieni sieć gazowa na terenie gminy?

– To bardzo ważna inwestycja. Gazociąg umożliwi zmianę systemów ogrzewania na te zasilane niebieskim paliwem, wpływając korzystnie na jakość powietrza, którym oddychamy, za sprawą ograniczenia emisji szkodliwych związków chemicznych i pyłów do atmosfery. Istotny jest również wzrost atrakcyjności inwestycyjnej nieruchomości objętych gazyfikacją – podkreśla Krzysztof Rak.

Ten etap prac, tj. od Rozgart do Górska do ul. Modrzewiowej,ma być zakończony 4grudnia.

– Żartowaliśmy, że Polska Spółka Gazownictwa chce koniecznie wykonać prace do Barbórki – śmieje się Krzysztof Rak. W ramach drugiego etapu nastąpi rozbudowa gazociągu aż do centrum Złejwsi Wielkiej. To dobra wiadomość dla inwestorów zainteresowanych tymi terenami czy już istniejących zakładów w strefie przemysłowej. Część przedsięwzięcia, obejmująca gazyfikację nieruchomości przy ul. Markiewicza, ośrodku zdrowia, szkole i osiedlu Przylesie w Górsku, jest planowana już na przyszły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *