Zabawy dożynkowej w gminie Łubianka w tym roku nie będzie

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w tym roku dożynkowe plany w wiejskich gminach. Po raz pierwszy dożynki w tradycyjnej formule nie odbędą się także w gminie Łubianka. Włodarze nie zrezygnowali jednak z uroczystej mszy świętej.

Odwołanie większości gminnych imprez motywowane jest troską o zdrowie mieszkańców gminy. Zabawy dożynkowej nie będzie, ale rolnicy nie stracą okazji do dziękczynienia za plony. A te w tym roku zapowiadają się całkiem nieźle.

REKLAMA

Rolnicy z naszej gminy nie wyobrażają sobie, że mogliby nie podziękować za plony. Zdecydowaliśmy w związku z tym, że dożynki zostaną ograniczone do mszy świętej. Odbędzie się ona w Gminnym Parku Kultury w Łubiance, którego teren jest na tyle duży, że pozwoli zachować bezpieczne odległości – tłumaczy Danuta Kwiatkowska, dyrektor BCK w Łubiance.

Dziękczynna msza święta planowana jest na niedzielę 23 sierpnia o 15.00. Organizatorzy zaopatrzą uczestników w maseczki, przygotują także płyny do dezynfekcji. Zorganizowany zostanie poza tym uroczysty korowód wieńców dożynkowych, przygotowywanych przez poszczególne sołectwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.