Zabawy co nie miara! Sołectwa gminy Obrowo świętowały Dzień Dziecka

Box2 Obrowo
Fot. nadesłane

Dmuchańce, wata cukrowa, a przede wszystkim mnóstwo wspaniałej zabawy. W kilkunastu sołectwach na terenie gminy Obrowo odbyły się Pikniki Rodzinne, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka.

Przez dwa pierwsze weekendy czerwca festyny, spotkania i warsztaty odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców. Pikniki, spotkania i warsztaty odbyły się aż w 11 sołectwach. Wśród nich były Obory.

REKLAMA

Na dzieci i rodziców, na łące, w samym centrum wsi, czekało mnóstwo atrakcji. Było malowanie buziek, konkursy z nagrodami, a także zabawy na dmuchanym zamku. Starsza młodzież rozegrała zaś turniej piłki nożnej. Dla każdego, zarówno w Oborach, jak i pozostałych sołectwach gminy, dostępne były darmowe lody, słodycze, wata cukrowa i wiele innych smakołyków, ufundowanych przez Urząd Gminy Obrowo i sponsorów.

W Zębowie zabawa odbyła się na terenie szkoły. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy pobliskich miejscowości. Tego dnia nie zabrakło występów artystycznych, przygotowanych przez dzieci dla swoich rodziców, a także prezentów. Te wykonane zostały na lekcji techniki.

– Dzień Dziecka to idealna okazja, by jeszcze bardziej zintegrować ze sobą dwa pokolenia – mówi Mariola Nagórka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zębowie. – Zorganizowaliśmy więc zawody, w których uczestniczyły zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Była także loteria fantowa, dmuchańce i słodki poczęstunek.

Eurobungee, 4-stanowiskowe trampoliny, dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami i basen z wodą z łódkami – to wszystko czekało w pierwszy weekend czerwca na najmłodszych mieszkańców sołectwa Zawały. W organizację Dnia Dziecka włączyli się również strażacy, przygotowując w swojej remizie specjalną fotobudkę. Tam, przy strażackich wozach, w pełnym umundurowaniu, można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

– Rozdawaliśmy napoje, wafelki, słodycze, a także lody – wymienia Alicja Tarkowska, sołtys Zawał. – Nasi druhowie przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy i coś na ochłodę. Wystawili kurtynę wodną. Ta schłodziła kilkaset osób, bowiem frekwencja tego dnia naprawdę dopisała.

Zabawa w sołectwie zorganizowana została już po raz 8.

W Szembekowie o święcie najmłodszych nie zapomnieli także strażacy. W ostatni weekend maja przygotowali dla nich moc atrakcji, w tym zamek z piłeczkami, warsztaty lepienia z gliny, a także mały salon urody. Ze swojej strony także przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokazali wnętrza strażackich wozów.

W Silnie o doskonałą zabawę zadbali sołtys Magdalena Kolowca, radni, wolontariusze, animatorzy oraz DJ Roka. Nie zabrakło balonów, baniek mydlanych, nagród i słodkości oraz lodów.

– Na zgłodniałych czekały również pyszne kiełbaski z grilla, ciasto, kawa i woda – wyliczają organizatorzy. – Na festynie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodszych zabawiała animatorka, starsze dzieci brały udział w konkursach i zabawach sportowych, prowadzonych przez Jarosława Gryckiewicza i jego małżonkę.

Miłośnicy tańca sprawdzili swoje umiejętności w zumbie, a ci, którzy marzą o pracy strażaka, mogli przyjrzeć się sprzętowi ratowniczemu i wozom OSP z Osieka nad Wisłą. Najwięcej atrakcji dostarczyło jednak wspólne polewanie się wodą.

Co roku obchody Dnia Dziecka przygotowywane są także w sołectwie Łążynek. W czerwcu do wspólnej zabawy zaprosił nowy sołtys – Roman Lemański, wraz z Radą Sołecką. Ich działania wspierał Urząd Gminy Obrowo. A co razem przygotowali?

– Były animacje, zjeżdżalnie i trampoliny, a także wspólne biesiadowanie – wylicza sołtys.

Podobne atrakcje czekały na dzieci w Głogowie. Tam, dodatkowo, zaprezentowali się saperzy. Przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, w tym łazika, zdradzili tajniki swojej pracy. Na miejscu obecni byli także przedstawiciele Lecznic Citomed, którzy przygotowali pokaz ratownictwa medycznego.

– Z naszymi dziećmi spotkali się również policjanci i strażacy z jednostek w Dobrzejewicach i Szembekowie – dodaje sołtys Głogowa Jan Jeżewski. – Był pokaz psów, przejazdy motocyklowe i prezentacja działań Fundacji im. Damiana Laskowskiego „Kosmiczna Droga Do Gwiazd”. O dobrą muzyczną zabawę zadbała zaś Katiusza. Tego dnia odwiedziło nas ponad pół tysiąca mieszkańców.

Jako ostatni zabawę zorganizowali mieszkańcy, sołtys i Rada Sołecka z Brzozówki. W niedzielę 9 czerwca odbył się tam Piknik Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Tu zabawa przeplatała się ze sztuką. Poza dmuchańcami przygotowane zostały warsztaty plastyczne i występ aktorów Teatru Baj Pomorski.

– Całą uwagę dzieci skradła jednak zabawa w poszukiwanie skarbu – śmieje się Maria Morwaska, sołtys Brzozówki. – Aby dotrzeć do klejnotów, musiały wykonać kilka zadań. Na końcu na każdego czekała mała paczuszka z zabawką i słodyczami.

Organizacja Dnia Dziecka i Rodzinnych Festynów możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Gminy Obrowo. Patronat nad wszystkimi wydarzeniami objął wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *