Zabawy co nie miara! Sołectwa gminy Obrowo świętowały Dzień Dziecka

Box2 Obrowo
Fot. nadesłane

Dmuchańce, wata cukrowa, a przede wszystkim mnóstwo wspaniałej zabawy. W kilkunastu sołectwach na terenie gminy Obrowo odbyły się Pikniki Rodzinne, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka.

Przez dwa pierwsze weekendy czerwca festyny, spotkania i warsztaty odwiedziło kilka tysięcy mieszkańców. Pikniki, spotkania i warsztaty odbyły się aż w 11 sołectwach. Wśród nich były Obory.

REKLAMA

Na dzieci i rodziców, na łące, w samym centrum wsi, czekało mnóstwo atrakcji. Było malowanie buziek, konkursy z nagrodami, a także zabawy na dmuchanym zamku. Starsza młodzież rozegrała zaś turniej piłki nożnej. Dla każdego, zarówno w Oborach, jak i pozostałych sołectwach gminy, dostępne były darmowe lody, słodycze, wata cukrowa i wiele innych smakołyków, ufundowanych przez Urząd Gminy Obrowo i sponsorów.

W Zębowie zabawa odbyła się na terenie szkoły. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy pobliskich miejscowości. Tego dnia nie zabrakło występów artystycznych, przygotowanych przez dzieci dla swoich rodziców, a także prezentów. Te wykonane zostały na lekcji techniki.

– Dzień Dziecka to idealna okazja, by jeszcze bardziej zintegrować ze sobą dwa pokolenia – mówi Mariola Nagórka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zębowie. – Zorganizowaliśmy więc zawody, w których uczestniczyły zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Była także loteria fantowa, dmuchańce i słodki poczęstunek.

Eurobungee, 4-stanowiskowe trampoliny, dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami i basen z wodą z łódkami – to wszystko czekało w pierwszy weekend czerwca na najmłodszych mieszkańców sołectwa Zawały. W organizację Dnia Dziecka włączyli się również strażacy, przygotowując w swojej remizie specjalną fotobudkę. Tam, przy strażackich wozach, w pełnym umundurowaniu, można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

– Rozdawaliśmy napoje, wafelki, słodycze, a także lody – wymienia Alicja Tarkowska, sołtys Zawał. – Nasi druhowie przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy i coś na ochłodę. Wystawili kurtynę wodną. Ta schłodziła kilkaset osób, bowiem frekwencja tego dnia naprawdę dopisała.

Zabawa w sołectwie zorganizowana została już po raz 8.

W Szembekowie o święcie najmłodszych nie zapomnieli także strażacy. W ostatni weekend maja przygotowali dla nich moc atrakcji, w tym zamek z piłeczkami, warsztaty lepienia z gliny, a także mały salon urody. Ze swojej strony także przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokazali wnętrza strażackich wozów.

W Silnie o doskonałą zabawę zadbali sołtys Magdalena Kolowca, radni, wolontariusze, animatorzy oraz DJ Roka. Nie zabrakło balonów, baniek mydlanych, nagród i słodkości oraz lodów.

– Na zgłodniałych czekały również pyszne kiełbaski z grilla, ciasto, kawa i woda – wyliczają organizatorzy. – Na festynie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodszych zabawiała animatorka, starsze dzieci brały udział w konkursach i zabawach sportowych, prowadzonych przez Jarosława Gryckiewicza i jego małżonkę.

Miłośnicy tańca sprawdzili swoje umiejętności w zumbie, a ci, którzy marzą o pracy strażaka, mogli przyjrzeć się sprzętowi ratowniczemu i wozom OSP z Osieka nad Wisłą. Najwięcej atrakcji dostarczyło jednak wspólne polewanie się wodą.

Co roku obchody Dnia Dziecka przygotowywane są także w sołectwie Łążynek. W czerwcu do wspólnej zabawy zaprosił nowy sołtys – Roman Lemański, wraz z Radą Sołecką. Ich działania wspierał Urząd Gminy Obrowo. A co razem przygotowali?

– Były animacje, zjeżdżalnie i trampoliny, a także wspólne biesiadowanie – wylicza sołtys.

Podobne atrakcje czekały na dzieci w Głogowie. Tam, dodatkowo, zaprezentowali się saperzy. Przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, w tym łazika, zdradzili tajniki swojej pracy. Na miejscu obecni byli także przedstawiciele Lecznic Citomed, którzy przygotowali pokaz ratownictwa medycznego.

– Z naszymi dziećmi spotkali się również policjanci i strażacy z jednostek w Dobrzejewicach i Szembekowie – dodaje sołtys Głogowa Jan Jeżewski. – Był pokaz psów, przejazdy motocyklowe i prezentacja działań Fundacji im. Damiana Laskowskiego „Kosmiczna Droga Do Gwiazd”. O dobrą muzyczną zabawę zadbała zaś Katiusza. Tego dnia odwiedziło nas ponad pół tysiąca mieszkańców.

Jako ostatni zabawę zorganizowali mieszkańcy, sołtys i Rada Sołecka z Brzozówki. W niedzielę 9 czerwca odbył się tam Piknik Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Matki, Dziecka i Ojca. Tu zabawa przeplatała się ze sztuką. Poza dmuchańcami przygotowane zostały warsztaty plastyczne i występ aktorów Teatru Baj Pomorski.

– Całą uwagę dzieci skradła jednak zabawa w poszukiwanie skarbu – śmieje się Maria Morwaska, sołtys Brzozówki. – Aby dotrzeć do klejnotów, musiały wykonać kilka zadań. Na końcu na każdego czekała mała paczuszka z zabawką i słodyczami.

Organizacja Dnia Dziecka i Rodzinnych Festynów możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Gminy Obrowo. Patronat nad wszystkimi wydarzeniami objął wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *