Za nami kolejny sezon łysomickiej Gminnej Ligi Halowej

Box2 Chełmża Powiat toruński
Fot. nadesłane

Choć po raz kolejny końcowe zwycięstwo w rozgrywkach mogli świętować zawodnicy FC Extra Paintball, to nie tylko oni mieli powody do satysfakcji. Jednodniowy turniej o Puchar Ligi należał do drużyny Young Boys Ostaszewo, a wyróżniony został nawet ostatni w tabeli Hektor Team.

Futsalowe zmagania wystartowały 1 grudnia 2018 r. Od tego dnia dziesięć drużyn spotykało się w soboty na halach w Turznie lub Łysomicach, aby toczyć zacięte boje w spotkaniach bezpośrednich, które miały przybliżyć każdy z zespołów do założonego sobie przed rozgrywkami celu.

Najważniejszym z nich był oczywiście końcowy triumf w lidze. Głównym kandydatem do zdobycia wspomnianego osiągnięcia była ekipa FC Extra Paintball, która w ostatnich edycjach nie dawała większych szans konkurencji. Niespodzianki nie było. Zespół z dziewięciu rozegranych spotkań wygrał aż osiem i po raz kolejny mógł cieszyć się z wywalczonego sukcesu.

REKLAMA

– Nie przyszło im to jednak łatwo – zauważa Adam Wiśniewski, organizator Gminnej Ligi Halowej w Łysomicach. – Dwa punkty urwała im piąta w tabeli drużyna Wulcaru Lulkowo, a w większości pozostałych spotkań rywale stawiali im wysoko poprzeczkę.

FC Extra Paintball był również faworytem rozgrywanego tydzień po zakończeniu ligi jednodniowego turnieju o Puchar Ligi. Formacja, w której część zawodników reprezentuje na co dzień barwy piątoligowego Mustanga Ostaszewo, dotarła na zmagania nieco osłabiona. Udało się to wykorzystać zespołowi Young Boys. Drużyna, która zakończyła ligowe zmagania na drugiej pozycji, potrafiła w finałowym spotkaniu zremisować 3:3 z niezwyciężonymi dotychczas rywalami, a potem okazała się lepsza w konkursie rzutów karnych.

Podczas ostatniego akcentu Gminnej Ligi Halowej w Łysomicach 2018/2019 przyznano i wręczono wyróżnienia indywidualne oraz drużynowe. Najlepsze cztery drużyny ligi otrzymały puchary, a każdy zespół biorący udział w rozgrywkach dostał piłkę. Nagroda MVP zmagań powędrowała do Bartosza Przypisa, statuetkę za tytuł króla strzelców otrzymał Tomasz Belzyt, a najlepszym bramkarzem został wybrany Karol Supczewski. Niespodziewanie w klasyfikacji fair play pierwsza była drużyna Hektor Team, która przegrała wszystkie dziewięć spotkań.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Łysomicach.

Tagged

1 thought on “Za nami kolejny sezon łysomickiej Gminnej Ligi Halowej

  1. YOUNG BOYS NAJLEPSZE CHŁOPACZKI!
    MELANŻ MELANŻ I DO PIŁKI PO ZWYCIĘSTWIE TYLKO DRINKI!!!
    POZDRO BYKI! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *