Za nami kolejny finał Szlachetnej Paczki

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Pixabay

Z nami finał 19. edycji akcji Szlachetnej Paczki. Jak co roku, pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin. Wolontariusze z rejonu obrowskiego połączyli siły, aby wesprzeć aż 18 rodzin z gmin Obrowo, Lubicz, Czernikowo i Ciechocin.

Pomoc może przybierać różne formy. W Szlachetnej Paczce znajdziemy artykuły spożywcze, przedmioty codziennego użytku, czy ubrania, ale też pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się rodziny. Te wybierane są dzięki podpowiedziom ze strony Ośrodków Opieki Społecznej, lekarzy, czy pielęgniarek środowiskowych. 

REKLAMA

– Sensem jest, żeby znaleźć rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, na skutek wypadków, czy ciężkich chorób – mówi Artur Porzeziński, lider Szlachetnej Paczki z  rejonu obrowskiego. – Są to ludzie, którzy na co dzień walczą i warto do nich wyciągnąć tę pomocną dłoń. Nie tylko w kwestiach finansowych, chodzi też o aspekt psychologiczny. 

Wytypowane rodziny są weryfikowane, by mieć pewność, że pomoc trafi do tych, którzy rzeczywiście tego potrzebują. W rejonie obrowskim zaangażowanych w akcję było 11 wolontariuszy, którzy wsparli 18 rodzin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.