Za nami kolejne turnieje “O Puchar Niepodległości” [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Paweł Skraba

Unisław Team PB i UKS Trójka Rypin zwycięzcami kolejnych dwóch turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” dla młodych zawodników do dwunastego roku życia. Pierwsza drużyna wygrała zawody w sobotę 19 września w Górsku, a druga była najlepsza w niedzielę w Rypinie.

W trzecich zawodach cyklu w Górsku wzięły udział 4 drużyny. Z bilansem 5 wygranych i jednego remisu najlepsi okazali się młodzi zawodnicy UKS Unisław Team PB. Drugie miejsce zajął Kasztelan Papowo Biskupie, a trzecie SP Zławieś Wielka. Najlepszym zawodnikiem uznano strzelca 8 goli Maksa Ziółkowskiego z zespołu ze Złejwsi Wielkiej.

REKLAMA

Dzień później w Rypinie najlepsza w fazie grupowej była Legia Chełmża, która świetnie poradziła sobie także w półfinale i z kompletem zwycięstw przystąpiła do finału. W nim doszło jednak do niespodzianki i ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy UKS Trójki Rypin, którzy w decydującym meczu zachowali zdecydowanie więcej sił wygrywając 5:0. Trzecie miejsce w turnieju zajął Lech Rypin. Najlepszym zawodnikiem uznano Macieja Rutkowskiego (UKS Trójka Rypin) – strzelca 11 bramek w turnieju.

Trzy najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do wielkiego finału turnieju „O Puchar Niepodległości”, który zaplanowany jest 4 października na stadionie w Chełmży. Organizatorem cyklu jest Fundacja Aktywni dla Polski. Całość współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Kolejne zawody pod patronem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i posła Mariusza Kałużnego odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) w Lipnie i Golubiu-Dobrzyniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *