Za nami IV Sołecjada w Złejwsi Wielkiej

Box2 Sport Zławieś Wielka
fot. nadesłane

Już tradycyjnie jesień w Złejwsi Wielkiej to czas wyjątkowej rozrywki i integracji sołeckich drużyn z gminy Zławieś Wielka. W tym roku Rekreacyjny Turniej Sołectw odbył się po raz czwarty.

Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej. Tegoroczna Sołecjada odbyła się 24. listopada w Szkole Podstawowej w Złejwsi Wielkiej. W turnieju udział wzięły ośmioosobowe drużyny składające się z pełnoletnich mieszkańców sołectw Gminy Zławieś Wielka. W grupach obowiązywał parytet płci – co najmniej trójkę graczy stanowiły kobiety. Reprezentacje sołectw (w tym roku wystartowało 10 drużyn) zgłoszone zostały przez sołtysów, a o kolejności startu decydowało przeprowadzone losowanie.

REKLAMA

Zawody składały się z siedmiu zabawnych konkurencji: pomysłowe prezentacje sołectw, hopa hoop (skoki zawodników w workach), gorący kartofel (zawody w parach, które przerzucają ziemniaka na ściereczce), szalony jednokołowiec (bieg z taczkami), wyścig rydwanów (jazda na deskorolce), most zwodzony (przechodzenie „pod mostem” złożonym z pozostałych zawodników) oraz survival (czyli tor przeszkód).

Przebieg turnieju oceniała komisja, w skład której weszli: Jan Surdyka Wójt Gminy, Krzysztof Rak Zastępca Wójta, Robert Swiontek Brzezinski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze Złejwsi Wielkiej – Beata Bęben i Grzegorz Hryniewicz.

W tym roku zwyciężyła drużyna z Łążyn. Drugie miejsce zajęła ekipa ze Starego Torunia, a trzecie z Rzęczkowa. Drużyny, które stanęły na podium otrzymały puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe – słuchawki do telefonu, powerbanki i głośniki bezprzewodowe. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie imprezy wśród wszystkich startujących rozlosowano dziesięć talonów o wartości 50 zł do sklepów sieci Biedronka. W trakcie zabawy można było skorzystać z poczęstunku w przygotowanej kawiarence. Oprócz pysznych ciast i gorących napoi na wszystkich gości czekała grochówka.

– Wielu uczestników co roku z chęcią ponownie dołącza się do zabawy, niektórzy są z nami od pierwszej edycji. Niestety jest też w gminie sporo osób, które mają opory przed wzięciem udziału w tego typu inicjatywie, przede wszystkim ze względu na skrępowanie przed pokazaniem siebie w tak komicznych sytuacjach – wyjaśnia Paulina Zakierska. – Kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy sołecjadę, zależało nam nie tylko na promocji kultury fizycznej i rekreacji wśród mieszkańców gminy, ale też na ich integracji.

Nagrodzonym drużynom gratulujemy kondycji, a gminie Zławieś Wielka – wspaniałego pomysłu!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *