Za nami Dzień Strażaka w gminie Zławieś Wielka [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Uroczysty apel na Dniu Strażaka w Gminie Zławieś Wielka
Gminny Dzień Strażaka zorganizowano po dwuletniej przerwie. Fot. nadesłane

Gmina Zławieś Wielka po dwuletniej przerwie, związanej z ograniczeniami pandemicznymi, w sobotę 7 maja zorganizowała Gminny Dzień Strażaka. Nie zabrakło uroczystej mszy świętej i symbolicznego poczęstunku. Wręczono ponad 100 medali dla druhów z gminnych OSP.

Gminny Dzień Strażaka w gminie Zławieś Wielka rozpoczął przemarsz strażaków i przejazd wozów bojowych. Uroczystością dowodził druh Robert Szymański. 

REKLAMA

– Bycie strażakiem zobowiązuje do poświęcania się dla społeczeństwa, jednostki oraz do pracy nad sobą i swoimi słabościami. Strażakowi zawsze towarzyszy myśl, że wszystko, co robi, robi dla innych – komentuje Karolina Majewska-Rygielska, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w gminie Zławieś Wielka.

Po przemarszu odbyła się w kościele św. Stanisława Kostki msza święta w intencji strażaków i ich rodzin pod przewodnictwem ks. Wojciecha Murawskiego. Za muzyczną oprawę uroczystości odpowiadała Gminna Orkiestra Dęta. Na uroczystości pojawili się wójt Jan Surdyka, zastępca wójta Krzysztof Rak, zastępca komendanta PSP w Toruniu Sławomir Grudziński, przedstawiciele powiatu toruńskiego, radni i sołtysi gminy Zławieś Wielka, a także Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.

– Ważnym punktem uroczystości było nadanie strażakom medali „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznak „Strażak Wzorowy”, odznak dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i medali za długoletnią służbę w OSP. Łącznie przyznano druhom z terenu gminy ponad 100 wyróżnień – mówi Karolina Majewska-Rygielska. – Symboliczne upominki wręczono też uczestnikom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dwoje z nich, Maciej Politowski i Patrycja Nowak, będą reprezentować powiat toruński na eliminacjach wojewódzkich.

Po oficjalnej części uroczystości na placu po dawnym SKR w Złejwsi Wielkiej zorganizowano rodzinny piknik z poczęstunkiem, m.in. słynną strażacką grochówką. 

– Piękna majowa pogoda pozwoliła wspólnie świętować ten dzień. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia: wójtowi, Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP RP, swojemu zastępcy Arkadiuszowi Malcowi oraz druhnom Patrycji Morańskiej i Katarzynie Suchowieckiej z OSP Toporzysko – podsumowuje Karolina Majewska-Rygielska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.