Z Szembekowa do kadry narodowej

Box2 Obrowo Sport Wiadomości
fot. Urząd Gminy Obrowo

Piotr Kąkol z Szembekowa w gminie Obrowo znalazł się w kadrze narowodej. Sportowiec został powołany na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy i paraolimpiadę.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy na początku czerwca. Paraigrzyska Olimpijskie potrwają natomiast od 25 sierpnia do 5 września b.r.

REKLAMA

Na zeszłorocznych Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Piotr Kąkol zdobył złoty medal w rzucie dyskiem, który posłał na odległość 37,99 m. Oprócz tego wywalczył także srebro w pchnięciu kulą. Odległość na jaką posłał kulę to 12,25 m.

– Piotr ciężko pracuje na sukces. Myślę, że jest w stanie osiągnąć bardzo wiele, tym bardziej że jak na sport niepełnosprawnych, jest młodym zawodnikiem. Na treningi poświęca swój prywatny czas, ponieważ nie jest to sport zawodowy tak jak u ludzi w pełni sprawnych. Dla niego jest to pasja, a właśnie to w sporcie często gwarantuje zwycięstwo – ocenia Robert Hulisz, trener Piotra Kąkola cytowany na stronie gminy Obrowo.

Piotr Kąkol 15 lat temu stracił nogę w wypadku. Obecnie pracuje w fundacji pomagającej osobom po amputacji w powrocie do poprzedniego stanu życia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *