Z pola do szkoły. Uczniowie z Grębocina adoptowali Goferka

Box2 Lubicz Wiadomości
Goferek (Fot. Anna Kleszcz / Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu)

Członkowie Koła Miłośników Zwierząt ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grębocinie wirtualnie adoptowali psa Goferka. Poza comiesięcznymi wpłatami, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, będą mogli zabierać go ze schroniska na spacery po Toruniu.

– Uwrażliwiamy dzieci na wolontariat i pomoc innym – nie tylko ludziom, ale także naszym małym przyjaciołom – podkreśla Aleksandra Lisiecka, dyrektor SP w Grębocinie. – Podjęcie decyzji o adopcji Goferka z toruńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt poprzedzone było długimi rozmowami. Wirtualna adopcja i realna opieka pozwoli uczniom rozbudzić w nich poczucie empatii i odpowiedzialność za żywą istotę.

REKLAMA

Goferek ma 15 lat i jest psem niedowidzącym. Został znaleziony przez wolontariuszkę schroniska na polu w Gostkowie wczesną wiosną 2018 r.

– Goferek mieszkał na polu co najmniej rok – czytamy na stronie schroniska. – W poszukiwaniu jedzenia wędrował po okolicznych wioskach. Z uwagi na jego nieufność, trudno było się do niego zbliżyć i złapać. Do schroniska trafił mocno wyczerpany. Tu odzyskał siły i został pokochany.

Nad wirtualną opieką czuwać będzie m.in. nauczyciel Monika Ruczyńska, twórca Koła Miłośników Zwierząt w grębocińskiej placówce.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *