Z lasu na tory. Nadleśnictwo Dobrzejewice wsparło akcję youtubera

Box1 Wiadomości
Fot. Nadleśnictwo Dobrzejewice

Black Opso, czyli youtuber Jarosław Zieliński, zainicjował akcję “Z lasu na tory”. Jej celem jest propagowanie uprawiania sportów ekstremalnych, ale zgodnie z prawem oraz eliminowanie zjawiska wjeżdżania do lasów crossami, quadami i samochodami terenowymi. Do akcji włączyli się także strażnicy leśni z Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Wjeżdżanie do lasów takimi pojazdami, jak crossy, quady czy samochody terenowe jest zabronione. Takie zjawiska nie tylko niszczą leśne drogi, ale także stwarzają niebezpieczeństwo dla spacerowiczów. Przejazd przez niektóre tereny leśne, m.in. mokradła, może przyczynić się ponad to do dewastacji przyrody i zniszczenia siedlisk wielu organizmów.

REKLAMA

Akcję edukacyjną “Z lasu na tory” zorganizował youtuber Jarosław Zieliński. Dołączyli do niego leśnicy z Nadleśnictwa Dobrzejewice. Leśnicy fanom sportów terenowych proponują jazdę na przystosowanych do tego torach leśnych. Takie tory nie są tworzone na gruntach cennych przyrodniczo, powstają na nieużytkach i w oddaleniu od zabudowań ludzkich, a poza tym podlegają ocenie oddziaływania na środowisko. W okolicach Nadleśnictwa Dobrzejewice istnieje przynajmniej 5 takich torów prywatnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *