Z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkańcy gminy Lubicz

Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay

Mieszkańcy gminy Lubicz będą mogli bezpłatnie przebadać się pod kątem wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Konsultacje profilaktyczne odbędą się 3 i 5 października – w Lubiczu Górnym oraz w Grębocinie.

Samorząd gminy Lubicz przystąpił do „Programu wykrywania WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”. Jego celem jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń WZW oraz zwiększenie świadomości mieszkańców na temat choroby.

REKLAMA

Do bezpłatnych badań przystąpić będzie mogło 250 osób – zameldowanych lub mieszkających na terenie gminy. Konsultacje prowadzić będą pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie. Gdzie i kiedy będzie można się zbadać? W czwartek 3 października od godz. 14.00 do 18.00 specjaliści czekać będą w świetlicy w Lubiczu Górnym, zaś w sobotę 5 października, w godz. od 9.00 do 13.00 w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Grębocinie, przy ul. Ottona Karwowskiego 5.

Zapisy na badanie przyjmuje Anna Szatkowska z Urzędu Gminy Lubicz pod nr tel. (56) 621 21 40. W trakcie rozmowy należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu oraz wybrany termin i godzinę badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *