XXII Międzynarodowy Memoriał Adama Filemonowicza za nami

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Tym razem polskie drużyny hokejowe nie popisały się. Całe podium należało do gości z zagranicy  

Adam Filemonowicz był jedną z najbardziej znanych postaci związanych ze sportem w naszym regionie. Przez wiele lat występował w barwach „Pomorzanina” Toruń, aby później przejść na pozycje trenerskie. To on doprowadził toruńskich zawodników do złota mistrzostw Polski. To również on zainicjował hokej na trawie w Łubiance. Wymyślił klub o nazwie „Bałagany”. Po jego śmierci w tej miejscowości organizowany jest rokrocznie międzynarodowy memoriał poświęcony pamięci tego wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży. W tym roku odbyła się już XXII jubileuszowa edycja tej imprezy.

REKLAMA

Turniej rozegrany został w dniach 18-20 stycznia w sali sportowej SP w Łubiance. Mecze finałowe odbyły się w sali SP Brąchnowie. 19 stycznia natomiast w sali sportowej w Unisławiu rozegrano spotkanie ekstraligi seniorów pomiędzy UKS Bałagany Rustico Łubianka a LKS Gąsawa. Wygrali gospodarze w stosunku 7:2.

– Wyniki są raczej smutne dla drużyn polskich – mówi Marian Kalmmer, radny Łubianki, prezes UKS „Bałagany” Łubianka. – Pierwsza trójka to w tym roku drużyny zagraniczne: na dwóch pierwszych miejscach drużyny z Ukrainy, na trzecim ze Słowacji. Polaków zabrało na podium z powodu wysokiego poziomu drużyn, które przyjechały w tym roku do Łubianki. Jako gospodarze wystawiliśmy 3 drużyny, ale wszystkie młodsze, które przygotowujemy do startów dopiero w przyszłości – za rok, dwa. Przypuszczam, że już w przyszłym roku będziemy święcić tryumfy. Niemożliwe jest wygrywanie co roku.   

W zawodach wzięło udział 18 drużyn, w tym 7 zagranicznych.

Prócz rywalizacji sportowej memoriał ma na celu doskonalenie umiejętności gry zespołowej młodych hokeistów, podnoszenie indywidualnej techniki, ale także nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z kraju i zagranicy.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *